Islandczycy wkrótce otrzymają hamburgery dronem

Wkrótce mieszkańcy Reykjaviku będą mogli skorzystać z nowej oferty dostarczenia dronem zamówionego online posiłku takiego jak hamburgery czy też sushi.

To rozwiązanie jest wynikiem współpracy między izraelska firmą logistyczna Flytrex, a islandzką firmą z branży handlu elektronicznego. Po złożeniu zamówienia, producent posiłku umieszcza go w specjalnym opakowaniu drona, posiłe. Po kilku minutach podróży klient otrzymuje pod swoim domem zamówiony posiłek. Główną zaletą takiego sposobu dostarczania jest czas. Realizacja zamówienia trwa znacznie krócej niż drogą lądową. Jedynym wymogiem jest waga – posiłek nie może ważyć więcej niż 3 kg. W tym momencie koszt usługi zaczyna się od 0,8 USD za milę.

 

Przetarte szlaki

To nie jedyna firma, która próbuje wykorzystać drony w dostarczaniu usług. Jednym z pierwszych był Amazon. Pracuje już od dłuższego czasu nad dostarczaniem swoich paczek drogą lotniczą. Ponadto eksperymentowało z tym urządzeniem kilka mniejszych firm z USA. Jednakże na przeszkodzie stoi tam prawo, które utrudnia dostawę za pomocą urządzeń powietrznych. Jak na razie tylko Flytrex jest wstanie rozpocząć stałe dostarczanie produktów swoich partnerów.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*