Jadwiga Emilewicz o konstytucji biznesu

Konstytucja biznesu będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu – poinformowała w radiowej Jedynce Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Potem ustawa trafi na biurko prezydenta.

Jadwiga Emilewicz, Foto: Puls Biznesu/ Marek Wiśniewski

Jadwiga Emilewicz przyznała, że liczy na szybki podpis Andrzeja Dudy. Szefowa resortu przypomina, że rozpoczynający działalność nie będą musieli płacić składek przez 6 miesięcy. Ulga na start pozwoli sprawdzić, czy oferowana działalność ma szansę przetrwać.

Minister Emilewicz mówiła też o wprowadzeniu tak zwanej działalności nierejestrowej. Osoba, która osiąga przychowy w wysokości do połowy minimalnego wynagrodzenia, nie będzie musiała odprowadzić składek. Chodzi między innymi o tych, którzy udzielają korepetycji czy prowadzą drobny handel.

Na tak zwaną konstytucję dla biznesu składają się ustawy: Prawo przedsiębiorców, o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Inf
ormacji dla Przedsiębiorcy, o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych w obrocie gospodarczym na terenie Polski oraz przepisy wprowadzające ustawę Prawo przedsiębiorców.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/kt,PR1/dyd

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*