Japoński start-up stworzył szczoteczkę, która sama myje zęby

Japończycy stworzyli nową wersję szczoteczek do zębów. Dzięki niej codzienne mycie zębów nigdy już nie będzie takie same. Opracowana technologia pozwala na lepsze szczotkowanie, bez użycia żadnego wysiłku.

Idąc do pracy czy szkoły, każdemu zależy na jak najszybszym wyszczotkowaniu zębów. Rozwiązanie tego problemu znalazł japoński start-up, który opracował patent, pozwalający na dokładne i szybkie mycie zębów. Według  zaleceń dentystów tradycyjne szczotkowanie powinno trwać 2-3 min, jednak japoński wynalazek skraca ten czas do 30 sekund. Jest to możliwe dzięki jednoczesnemu myciu wszystkich zakamarków jamy ustnej.

JAPAN Kumamoto Automatic Toothbrush tak nazywa się innowacyjna szczoteczka, która ma kształt półkola. Wypełniona jest specjalną silikonową wkładką, na której umieszczona jest także pasta do zębów.  Według twórców patent jest w stanie zabić nawet do 99,9 proc. bakterii, nie niszcząc przy tym szkliwa zębów. Japoński start-up swój produkt oferuje w cenie 680 HK$ (ok. 327 zł) i jest dostępny na platformie Kickstarter.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*