Kia i Hyundai inwestują w brytyjski start-up

Twórcy brytyjskiego start-upu Arrival już w przyszłym roku rozpoczną sprzedaż elektrycznych pojazdów z segmentu VAN. Jest to możliwe dzięki ogłoszonej wspólnej inwestycji w start-up producentów samochodów Hyundai i Kia w wysokości 100 mln zł.

Arrival ze wsparciem od producentów samochodów Hyundai i Kia; Fot. materiały prasowe

Powstała w 2015 roku w Londynie firma Arrival, która opracowała  kanciasty, futurystyczny wahadłowy pojazd skierowany na rynek dostaw komercyjnych. Firma poinformowała, że jej furgonetka będzie miała zasięg pomiędzy ładowaniami do 500 km.

Pomysł spodobał się koreańskim producentom samochodów. Dlatego też w Seulu nastąpiło podpisanie umowy dotyczącej inwestycji oraz wspólnego rozwoju pojazdów elektrycznych. Dzięki czemu brytyjski start-up uzyskał wsparcie w wysokości 100 mln zł (Hyundai zainwestował 80 mln euro, zaś Kia 20 mln euro). Jak ogłoszono w komunikacie, dzięki nawiązaniu tej współpracy, koreańscy producenci będą mogli zrealizować swoje plany dot. wprowadzenia konkurencyjnych cenowo, małych i średnich samochodów dostawczych.

Zresztą to nie jedyna ich inwestycja w europejską firmą w ostatnim czasie. W maju 2019 roku Hyundai i Kia wsparła kwotą 90 mln dolarów chorwacką firmę Rimac, produkującą samochody elektryczne. Natomiast we wrześniu tego samego roku, zainwestowali również w niemiecki Ionity, odpowiedzialnego za stworzenie europejskiej sieci ładowania dużej mocy pojazdów elektrycznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*