Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Klienci PKO BP założą własną firmę poprzez bankowość internetową

Założenie własnej firmy przez internet staje się coraz prostsze. Już w styczniu klienci PKO Banku Polskiego będą mogli założyć własną działalność gospodarczą w ramach systemu bankowości internetowej.

Foto: FORUM/ Jaap Arriens

Wraz z podpisaniem umowy z Ministerstwem Rozwoju rozpoczną się testy. Wkrótce po ich zakończeniu, usługa wejdzie na stałe do oferty banku.

Dzięki takiej możliwości przyszły przedsiębiorca będzie mógł złożyć wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej podpisany profilem zaufanym. Jednocześnie będzie mógł otworzyć własne konto firmowe. Pozwoli to na skrócenie czasu zakładania własnego biznesu, dzięki opcji tzw. jednego okienka. Obecnie też można założyć własną firmę online, jednak tylko bezpośrednio ze strony CEIDG.

Nie tylko PKO Bank Polski wdraża to rozwiązanie, mBank również jest nim zainteresowane. Jednak mBank ma już testy techniczne za sobą, w przeciwieństwie do PKO Banku Polskiego.

Więcej o tym przeczytasz w portalu PRNews.pl

Bartłomiej Godziszewski
Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.