Konkurent Pyszne.pl i Pizzaportal.pl znika z Polski

Platforma Wooopit umożliwiająca zamawianie jedzenia online z dostawą do domu kończy działalność w Polsce. Po ponad roku od startu na naszym rynku spółka matka podjęła decyzję o wyjściu platformy Wooopit z polskiego rynku.

Fot. Wooopit.com

Serwis Wooopit wystartował na polskim rynku w lipcu ubiegłego roku. Na miejsce debiutu właściciele wybrali Wrocław, ale w planach była Warszawa i inne duże miasta. Z planów ekspansji nic jednak nie wyszło. Na platformie Wooopit zamiast przycisku do złożenia zamówienia w ulubionym wrocławskim lokalu użytkownik może się zapoznać z informacją o zakończeniu działalności serwisu w Polsce. – Na skutek decyzji naszego strategicznego inwestora, będącego liderem dostaw w krajach bałtyckich, jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność serwisu Wooopit na terenie Polski – czytamy w komunikacie na Wooopit.

Jeszcze 3 tygodnie temu nic nie wskazywało na to, że inwestor wycofa się z Polski. W Internecie dostępne są ogłoszenia z 17 sierpnia, w których platforma poszukiwała do pracy kurierów. Nowi zatrudnieni mieli realizować zamówienia złożone za pośrednictwem serwisu. – Wrocławski lider dowozu jedzenia Wooopit.com poszukuje kurierów rowerowych i samochodowych, których zadaniem będzie dostawa jedzenia z najlepszych restauracji we Wrocławiu bezpośrednio do klientów – brzmi ogłoszenie sprzed 3 tygodni.

Źródło: OLX.pl

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Grzegorz Marynowicz

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*