Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Konstytucja Biznesu obchodzi pierwsze urodziny

Mija rok od wprowadzenia Konstytucji Biznesu. Ponad 180 tys. beneficjentów skorzystało z rozwiązań dedykowanych dla przedsiębiorców.

Fot. Puls Biznesu/ Marek Wiśniewski

Dokładnie rok temu weszły nowe rozwiązania, które z założenia miał rozwinąć przedsiębiorczość w kraju. – Chcieliśmy zachęcić Polaków do zakładania własnych biznesów i ułatwić prowadzenie firm, wprowadzić partnerskie relacje na linii przedsiębiorcy-administracja publiczna” – podkreśliła minister Jadwiga Emilewicz dla PAP.

W ramach Konstytucji Biznesu wprowadzono m.in. ulgę na start, nierejestrowaną działalność gospodarczą, powołano także rzecznika MŚP. Jak wskazuje ministerstwo od momentu wprowadzenia Konstytucji Biznesu zwiększyła się liczba nowo powstałych firm o 4 proc. względem poprzedniego roku. Między 30 kwietnia 2018 roku a 22 kwietnia 2019 roku do CEIDG złożono prawie 323 tys. wniosków o rozpoczęcie działalności, co jak podkreśla resort oznacza to prawie 900 nowych firm dziennie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.