Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Krystyna Janda z sukcesem radzi sobie w biznesie. Zarobiła w ubiegłym roku blisko milion zł

Krystyna Janda właścicielka teatrów oraz marki kosmetyków to prawdziwa bizneswoman. Każda z jej firma zakończyła rok z zyskiem, dając łącznie milion zł.

Na zdjęciu Krystyna Janda; Fot. FORUM/ Łukasz Dejnarowicz

Krystyna Janda dla wielu osób to wybitna aktorka znana z takich filmów jak „Człowiek z Marmuru” czy „Przedwiośnie”. Jednak dla innych jest to kobieta, prowadząca z sukcesem biznes. Na swoim koncie ma łącznie trzy firmy, w tym dwa teatry.

W  2005 roku Krystyna Janda podjęła jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu. Postanowiła założyć własny teatr „Polonia” w Warszawie. Dość szybko okazał się bardzo dużym sukcesem, co doprowadziło w 2010 roku do otwarcia drugiego teatru „Och-Teatr” w budynku byłego kina „Ochota”. Oba teatry prowadzone są przez „Fundację Krystyny Jandy na rzecz kultury”. Jednak na tym nie poprzestała, bowiem pięć lat później stworzyła własną markę kosmetyczną „Janda”. Jak później wielokrotnie wskazywała, najnowsza firma Krystyny Jandy pozwala jej na odskocznię od desek teatru.

Jak się okazuje kultura to bardzo dochodowy segment rynku, a zwłaszcza w wydaniu Krystyny Jandy. Każdego roku – jak wynika ze sprawozdania finansowego do Krajowego Rejestru Sądowego – jej teatry każdego roku odwiedza blisko 200 tys. osób. Dzięki temu z samej sprzedaży biletów osiąga przychody o łącznej wartości 15 mln zł. Ubiegły rok zakończyły z zyskiem 449 tys. zł, podobnie jak w 2017 roku, kiedy to udało im się wypracować jeszcze większy, wynoszący 1,4 mln zł.

Na dobry wynik finansowy teatrów Krystyny Jandy miały wpływ z pewnością także dotacje. Z takiej formy wsparcia korzystały jednak jedynie w 2018 roku, kiedy to darczyńcy przekazali 100 tys. zł oraz wsparli z 1 proc. podatku dochodowego w wysokości 276 tys. zł.

Sprawozdanie finansowe firmy Krystyna Janda sp. z o.o.

Również bardzo dobrze poradził sobie najmłodszy nabytek aktorki – firma kosmetyczna „Janda”, którą założyła wspólnie z Jarosławem Cybulskim. W tym przypadku zgodnie z informacjami ze sprawozdania finansowego, w 2016 roku udało im  się sprzedać produkty o łącznej wartości 13 mln zł. Już rok później obroty wzrosły do poziomu 15 mln zł, a w 2018 wyniosły 14,4 mln zł. To z kolei przełożyło się na znaczny zysk, którym może pochwalić się firma aktorki. W ubiegłym roku zarobiła 461 tys. zł, zaś przez całe trzy lata zysk przekroczył 1,5 mln zł.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
a 14 sie 2019 (16:55)

Dlaczego firma Jandy dostawała dotacje z budżetu (czyli z naszych podatków) jeżeli osiągała zysk?