Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Na lokacie firmowej zarobisz maksymalnie 3 proc.

Banki nie rozpieszczają przedsiębiorców. Obecnie proponowane swatki depozytów nie zachęcają, a wręcz zniechęca do lokowania nadwyżek finansowych. Na najlepiej oprocentowanej lokacie terminowej mogą zarobić maksymalnie 3 proc. w skali roku.

Niskie oprocentowanie lokat, Źródło: Bankier.pl

Bankier.pl po raz kolejny prezentuje ranking najlepszych lokat terminowych dla posiadaczy własnych biznesów na 1, 3, 6 oraz 12 miesięcy dla kwot 10 tys. zł oraz 100 tys. zł. Okazuje się, że trzeci kwartał nie przyniósł znacznych zmian. W dalszym ciągu tylko w jednym banku można liczyć na oprocentowanie wynoszące 3 proc. Pod warunkiem lokowania nadwyżki w wysokości 10 tys. zł. Jeśli natomiast przedsiębiorca bierze pod uwagę dłuższy okres bądź posiada wolną kwotę o znacznie wyższej wartości, nie otrzyma więcej niż 2,15 proc.

Jakie oprocentowanie depozytów banki oferują na 1 m-c?

Na najlepsze oprocentowanie depozytów właściciele firm mogą liczyć lokując środki w Idea Banku na Lokacie Przedsiębiorczej.  Z oprocentowania 3 proc. w skali roku mogą jednak skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy dodatkowo spełnią wymagania stawiane przez instytucję finansową, a mianowicie dostarczą do banku kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz numery NIP i REGON. W przeciwnym wypadku, otrzymają wyłącznie 1,25 proc.

 

Najlepsze lokaty firmowe 1M na 10 000 zł
Lp. Bank Nazwa lokaty Oproc. Kanały sprzedaży Warunki
1. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza 3,00% oddział / internet lokata dla nowych klientów, który prześlą do banku, mailem lub pocztą tradycyjną kopię wpisu do ewidencji oraz numery NIP i REGON (w przypadku niedostarczenia ww. dokumentów oproc. wynosi 1,25%)
2. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza Biznes 1,40% oddział/ internet posiadanie konta firmowego
Plus Bank Lokata Standardowa 1,40% plusbank24 posiadanie podstawowego rachunku firmowego z dostępem do IBnet24
3. Nest Bank BIZnest Lokata 1,30% bankowość mobilna / internet dotyczy nowych środków
4. Plus Bank Lokata Standardowa 1,10% oddział posiadanie podstawowego rachunku firmowego
5. T-Mobile Usługi Bankowe Lokata terminowa 1,00% oddział / wirtualny oddział / internet/ posiadanie konta firmowego
Źródło: Bankier.pl, stan na 04.09.2017 r.

 

Natomiast przedsiębiorcy, którzy planują ulokować środki w znacznie wyższej kwocie – 100 tys. zł, nie mają co liczyć na zysk w wysokości 3 proc. Najwyższe oprocentowanie – 2,50 proc., otrzymają w Idea Banku zakładając Lokatę Przedsiębiorczą Plus. Jednak i tu są zobowiązani do spełnienia dodatkowych warunków tj. założenia rachunku bieżącego oraz dostarczenia do banku dokumentów założycielskich firmy.

Najlepsze lokaty firmowe 1M na 100 000 zł
Lp. Bank Nazwa lokaty Oproc. Kanały sprzedaży Warunki
1. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza Plus 2,50% oddział / internet lokata dla nowych klientów, który prześlą do banku, mailem lub pocztą tradycyjną kopię wpisu do ewidencji oraz numery NIP i REGON (w przypadku niedostarczenia ww. dokumentów oproc. wynosi 1,25%)
2. Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza Biznes 1,40% oddział/ internet posiadanie konta firmowego
Plus Bank Lokata Standardowa  1,40% plusbank24 posiadanie podstawowego rachunku firmowego z dostępem do IBnet24
3. Plus Bank Lokata Standardowa 1,30% oddział/ internet / telefonicznie brak konieczności posiadania rachunku firmowego
Nest Bank BIZnest Lokata 1,30% bankowość mobilna / internet  dotyczy nowych środków
4. T-Mobile Usługi Bankowe Lokata terminowa 1,00% oddział / wirtualny oddział / internet posiadanie konta firmowego
5. BGŻ BNP Paribas Lokata terminowa 0,81% internet posiadanie konta firmowego
Źródło: Bankier.pl, stan na 04.09.2017 r.

 

 

Lokaty znajdujące się na kolejnych miejscach w prezentowanym zestawieniu oferują znacznie niższe oprocentowanie.  Między innymi Idea Bank z Lokatą Przedsiębiorczą Biznes oraz Plus Bank oferujący Lokatę Standardową, proponują klientom stawkę 1,40 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące

Wraz ze wzrostem okresu utrzymywania depozytu, widoczny jest spadek oprocentowania oferowanego przez instytucje finansowe. Wśród lokat 3-miesiecznych, na najwyższą stawkę przedsiębiorcy mogą liczyć w Idea Bank, który oferuje Lokatę Cloud-Biznes. Jednak i tu spotkają się z warunkiem dodatkowym. Aby otrzymać 2,05 proc. w skali roku, konieczne jest  założenie rachunku firmowego  Firma to Ja oraz dodatkowo utrzymanie na nim, przez cały okres trwania lokaty, salda w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty.

Najlepsze lokaty firmowe 3M na 10 000 zł
Lp. Bank Nazwa lokaty Oproc. Kanały sprzedaży Warunki
1. Idea Bank Lokata Cloud –  Biznes 2,05% oddział/ internet utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na koncie Firma To Ja
2. Idea Bank Lokata na nowe środki 1,90% oddział / internet /telefonicznie posiadanie konta firmowego
3 Nest Bank BIZnest Lokata 1,60% bankowość mobilna /internet dotyczy nowych środków
4. Plus Bank Lokata standardowa 1,50% internet dotyczy nowych środków
Idea Bank Lokata Przedsiębiorcza -Biznes 1,50% oddział / internet posiadanie konta firmowego
BZ WBK Biznes Impet 1,50% oddział dotyczy nowych środków
5. Plus Bank Lokata standardowa 1,30% oddział/ internet / telefonicznie brak konieczności posiadania rachunku firmowego
Źródło: Bankier.pl, stan na 04.09.2017 r.

 

Pełen ranking lokat na 1, 3, 6 oraz 12 miesięcy dla kwot 10 tys. zł oraz 100 tys. na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.