Łóżko, które samo się pościeli i dobierze odpowiednią temperaturę

Pojawiające się innowacje coraz częściej rozleniwiają człowieka. Nie tak dawno pisaliśmy o bieliźnie, której nie trzeba zmienić, dziś natomiast prezentujemy inteligentne łóżko. Ten kanadyjski produkt odnosi ogromny sukces na Indiegogo, gdzie pozyskał finansowanie na poziomie 3502 proc. założonego celu.

Kanadyjski start-up SMARTDUVET opracowała samościelące się łóżko, a właściwie urządzenie, wkładane pomiędzy kołdrę a poszewkę. Jednak to nie koniec innowacyjności. Start-up opracował także technologię poziomowania temperatury. Pozwala to na dostosowanie preferowanej temperatury po danej stronie łóżka.

https://media.giphy.com/media/xUA7b9GNDWPaKNa5kk/giphy.gif

Urządzenie przypomina nieco pompę, która nadmuchuje pościel, tym samym ścieląc ją. Natomiast jeśli chodzi o możliwość ustawiania temperatury to odbywa się to poprzez nadmuchiwanie ciepłego, bądź chłodnego powietrza do odpowiedniej części kołdry. Twórcy zaznaczają, że ich rozwiązanie jest zarówno komfortowe, jak i zdrowe. Dzięki nasycaniu tlenem kołdry, redukuje się pocenie człowieka, ale  także zapobiega zalęganiu pluskiew. Wszystko jest sterowane za pomocą aplikacji dostępnej na smartfona.

SMARTDUVET kosztuje 249 USD i jest dostępny na platformie Indiegogo, najstarszej platformie crowdfundingowej. Od początku istnienia zbiórki, start-up pozyskał 1 171 861 USD, co stanowi 3502 proc. założonego celu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*