W Lublinie powstanie inkubator Samsunga

Pierwszy inkubator Samsunga w Polsce powstał w Rzeszowie. Jednak firma postanowiła otworzyć kolejny swój inkubator w Polsce Wschodniej, tym razem w Lublinie. Głównym obszarem zainteresowań lubelskiej placówki będzie cyberbezpieczeństwo.

Start-upy, które zakwalifikują się do programu otrzymają stałe wsparcie zarówno menedżerów, jak i inżynierów firmy Samsung, w tym ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najlepsze z projektów mogą także liczyć na dofinansowanie. Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, nowy Inkubator Samsunga zaoferuje także bogaty program skierowany do mieszkańców Lublina, obejmujący szkolenia, warsztaty z kodowania czy hackatony.

Pierwsza tego typu inicjatywa od ponad roku funkcjonuje już w Rzeszowie i koncentruje się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) i Machine Learning. Grono start-upów objętych wsparciem obejmuje już 12 projektów, w tym projekt inteligentnych luster WiseGlass, czy JiTiV – system smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*