Lumpeksy coraz bardzie j popularne. Wkrótce pojawią się w galeriach handlowych

Odzież używana jeszcze do niedawna była uważana za gorszą. Jednak w ostatnim czasie cała branża lumpeksów przeżywa prawdziwy renesans, za sprawą idei „zero waste”. Już niebawem, pierwszego tego typu miejsca zagoszczą w galeriach handlowych – informuje Business Insider.

Fot. FORUM/ Wojciech Artyniew

Jeszcze kilka lat temu nie jedna osoba wstydziła się robić zakupy w lumpeksach. Jednak dziś trend ten został odwrócony, a to wszystko za sprawą coraz bardziej popularnego stylu życia „zero waste”. Na odzieży używanej można dziś zarobić wiele. Przekonał się, chociażby Leszek Wojteczek, założyciel Wtórpolu, którego historię opisywaliśmy na MamBiznes.pl. Przedsiębiorca tylko w ubiegłym roku na odpadach z szafy zarobił 10 mln zł. Jednak takich historii jest znaczniej więcej.

Zobacz Własny biznes w galerii handlowej. Ile to kosztuje i jak wygląda współpraca?

Według Głównego Urzędu Statystycznego krajowy rynek odzieży używanej w Polsce sięga nawet 6 mld zł rocznie. Dynamiczny rozwój branży sprawił, że galerie handlowe zaczęły widzieć w lumpeksach potencjalnych najemców swoich powierzchni. Nie tak dawno w jednym z berlińskich centrów handlowych powstał pierwszy eksperymentalny lokal. Teraz na taki krok planują zdecydować się polskie obiekty handlowe.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*