Małe firmy chętniej inwestują

Kolejne przedsiębiorstwa otrzymały od Krakowskiego Parku Technologicznego decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem wsparcie trafi do mikro i małych przedsiębiorstw: Marite Mijaczewska Mija Arts oraz Kuchnia Brawaty.

Fot. Shutterstock/ Wiola Wiaderek

Marite Mijaczewska Mija Arts zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą odzieży ciążowej, do karmienia oraz odzieży, która ułatwia opiekę nad małym dzieckiem. Korzystając z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji firma utworzy nowe przedsiębiorstwo, zainwestuje w zakup i modernizację budynków w celu stworzenia szwalni odzieży lekkiej oraz magazynu. Inwestycja umożliwi m.in. przeniesienie produkcji z obecnie wynajmowanej nieruchomości. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 1 690 000,00 zł. Będzie to kolejna inwestycja realizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w gminie Olkusz.

Rozwój firmy niezmiernie nas cieszy: od prostej sprzedaży ubrań dla kobiet w ciąży doszliśmy do etapu budowania marki znanej nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Nasze produkty powstają w Polsce i na tym etapie zależy nam na pełnej kontroli procesu produkcyjnego: od momentu projektowania, aż po ofertę dla końcowego konsumenta. Będziemy w stanie to zrobić dzięki wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu, jakie otrzymaliśmy od Krakowskiego Parku Technologicznego. Mamy jeszcze długą drogę do osiągnięcia wyznaczonych przez nas celów, ale dzięki programowi jakim jest Polska Strefa Inwestycji, jako mikroprzedsiębiorca, jesteśmy na dobrej drodze.

Utworzenie nowego przedsiębiorstwa planuje również spółka Kuchnia Brawaty Piotr Urbański Tomasz Szeląg, zajmująca się produkcją i sprzedażą wysokiej klasy wyrobów piekarskich i mącznych, dań gotowych oraz żywności dietetycznej. Przedsiębiorstwo będzie charakteryzować się znacznie większą i bardziej nowoczesną powierzchnią produkcyjno-usługową w porównaniu do obecnej. W tym celu firma zakupi budynek produkcyjno-magazynowy, wyposaży go w nowoczesne maszyny i urządzenia produkcyjne, magazynowe oraz inne środki trwałe związane z obsługą procesu wytwarzania i sprzedaży wyrobów. Inwestycja zostanie zrealizowana w Balicach, w powiecie krakowskim. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 13 850 000,00 zł.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*