Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Meble z obierków ziemniaczanych pomysłem na biznes

Brytyjska firma postanowiła wykorzystać obierki ziemniaków do produkcji mebli. W ten sposób właściciele marki Chip[s] Board chcą troszczyć się o środowisko.

Twórcy Chips[s] Board Rowan Minkley, Greg Cooper i Rob Nicoll; Fot. materiały prasowe

Twórcy Chips[s] Board Rowan Minkley, Greg Cooper i Rob Nicoll tworzą meble, które zbudowane są z obierków ziemniaków. Zauważyli oni bowiem, że do produkcji tradycyjnych mebli potrzebne jest nie tylko drewno, ale również substancje chemiczne, które szkodzą środowisku, gdy wylądują na śmietniku. Dlatego Brytyjczycy postanowili stworzyć alternatywę, wykorzystując coś co jest łatwo dostępne i biodegradowalne. Wybór padł na… ziemniaka, a właściwie na obierki z ziemniaka.

Jak zaznaczają twórcy, wykorzystują oni przemysłowe odpady z ziemniaków, które nie są przeznaczone na rynek spożywczy. Z nich używa się tylko obierki, z których wytwarza się masę, będącą podstawą mebli. Do stworzenia 1 mkw. tego innowacyjnego materiału koniecznie trzeba wykorzystać 2200 skórek od ziemniaków.

Fot. materiały prasowe

Według założeń Brytyjczyków, ich pomysł ma przyczynić się znacząco do poprawy stanu środowiska. Gdy mebel trafi na śmietnik, w dość krótkim czasie zostanie rozłożony, a żadne ze szkodliwych substancji nie dostanie się do ekosystemu, gdyż ich tam nie ma. Firma Chip[s] Board jeszcze w tym roku ma wypuścić pierwsze produkty powstałe przy użyciu materiału z ziemniaczanych odpadów

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.