Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nad pomysłami pracowali przez trzy miesiące. Lista 8 start-upów, które pojadą do Bostonu

Znamy listę szczęśliwców, którzy otrzymają szansę pokazania swoich projektów przed inwestorami w USA. Osiem polskich startupów w ramach programu IT Enterprise Forum Poland pojedzie na najlepszy uniwersytet technologiczny na świecie. 

W drugiej edycji programu akceleracyjnego zgłosiło się blisko 300 start-upów zainteresowanych wyjazdem do Bostonu. Po pierwszym etapie selekcji na placu boju zostali pomysłodawcy 23 projektów, którzy pod okiem mentorów, praktyków i ekspertów z różnych dziedzin pracowali nad doprecyzowaniem założeń biznesu. Po trzech miesiącach ciężkiej pracy, zgodnie z zasadami programu wyłonionych zostało 8 projektów i to one wezmą udział trwającym 7 dni Bootcampie w Bostonie. Będzie to okazja dla pomysłodawców do wersyfikacji swoich projektów, pozyskania finansowanie, zebrania doświadczeń oraz zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania rynku start-upów w USA.

Lista 8 start-upów, które pojadą do Bostonu:

• 2040.io (inteligentny asystent dla działów sprzedaży, który zastępuje tradycyjną pracę z systemami typu CRM)

Startup z Krakowa, który stworzył Edwarda – inteligentnego asystenta dla działów sprzedaży, zastępującego tradycyjną pracę z systemami typu CRM. Zakładając 2040.io, twórcy Edwarda, postanowili wykorzystać fakt dynamicznego rozwoju segmentu uczenia maszynowego i połączyć te algorytmy z naturalnym interfejsem konwersacyjnym, czyli stworzyć inteligentnego asystenta, który komunikować się będzie z użytkownikami w formie interfejsu „chatowego”, a przy tym będzie na tyle mądry, aby uczyć się w sposób automatyczny zachowań użytkowników.

• InnovaLab (markery do materiałów, zapobiegające podrabianiu oryginalnych produktów)

Innowacyjne markery chemiczne, które zapobiegają podrabianiu oryginalnych produktów. Technologią rozwijaną przez InnovaLab, firmę założoną przez Katarzynę Sawicz-Kryniger, doktorantkę Politechniki Krakowskiej, już od kilku lat interesują się polscy i światowi producenci. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku metod znakowania produktów, rozwiązania oferowane przez InnovaLab nie mają charakteru naklejki, hologramu czy tłoczenia, lecz są integralnymi składnikami zabezpieczanego materiału.

• Medical Simulation Technologies (pierwszy na świecie symulator echokardiografii przezprzełykowej bazujący na rzeczywistych danych z tomografii komputerowej)
Pierwszy na świecie symulator echokardiografii przezprzełykowej bazujący na rzeczywistych danych z tomografii komputerowej. Urządzenie służy do nauki i treningu kardiologów oraz innych specjalistów wykonujących to badanie. Jedynie trzy firmy na świecie produkują podobne symulatory, ale w odróżnieniu od nich Medical Simulation Technologies bazuje nie na syntetycznych modelach serca, ale na modelu serca prawdziwego pacjenta, który uzyskano na bazie retrospektywnego badania zrealizowanego metodą tomografii komputerowej.

• Nu Delta (błyskawiczne rozpoznanie informacji z faktur za pomocą aparatu w telefonie)
Firma Nu Delta stworzyła rewolucyjne oprogramowanie, które w błyskawiczny sposób odczytuje zeskanowane faktury i przyśpiesza proces wprowadzania dokumentów do programów księgowych. Aplikacja pozwala w bardzo prosty i intuicyjny sposób poradzić sobie z rozpoznaniem setek dokumentów w bardzo krótkim czasie. Jednym z największych atutów tego rozwiązania jest możliwość przetworzenia i odczytu wszelkich dokumentów papierowych na wersję elektroniczną – nie tylko faktur, ale również m.in. paragonów, umów czy CV.

• Predictail (przewidywanie usterek dużych maszyn za pomocą analizy Big Data)
Rozwiązanie zaproponowane przez Predictail pozwala na przewidywanie usterek dużych maszyn za pomocą analizy Big Data, co zapobiega ponoszeniu wysokich kosztów związanych z naprawami i przestojami technicznymi. Dane pomiarowe z maszyn są analizowane przy pomocy nowoczesnych algorytmów Machine Learningowych w taki sposób, żeby wykrywać pojawiające się anomalie i trendy, co umożliwia odpowiednią reakcję jeszcze zanim maszyna się zepsuje. Pozwala to ograniczyć okresy przestoju maszyn i linii technologicznych, zamówić wcześniej części zamienne i odpowiednio zaplanować akcję serwisową.

• SensoriumLab (telemonitoring pacjentów zagrożonych wysiękiem opłucnowym)
Telemonitoring pacjentów zagrożonych wysiękiem opłucnowym, którego wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie w leczeniu choroby. Technologia rozwijana przez SensoriumLab oparta jest na wieloletnich badaniach z obszaru biocybernetyki i jest jedynym tego typu produktem na świecie.

• Vortex Oil Engineering (zwiększenie wydajności wydobycia ropy naftowej ze złóż poprzez mechaniczną zmianę właściwości wody technicznej i zmniejszenie jej zużycia na złożu)
Vortex Oil Engineering pomaga wydobywcom oraz dostawcom gazu i ropy zmniejszyć zużycie wody podczas prac wydobywczych. Zdaniem założycieli VOE podczas samego procesu wydobywania złóż, korporacje tracą pieniądze, zużywając znacznie więcej wody niż jest to konieczne. Rozwiązaniem tego problemu jest zaproponowane przez Vortex Oil Engineering specjalne urządzenie, które nakłada się na rury wydobywające złoża z ziemi.

• Waywer (platforma multimedialnej komunikacji z klientami dla korporacji)
Waywer za cel obrał sobie poprawę komunikacji pomiędzy firmami a klientami, tworząc interaktywną platformę wideo, która umożliwia tworzenie unikalnych procesów sprzedażowych na różnych etapach współpracy z klientami – od gromadzenia danych i zgód marketingowych, poprzez zdalne wiadomości wideo, prowadzenie prezentacji wideo w systemie online aż do zautomatyzowanego zamknięcia sprzedaży.

Celem projektu MIT Enterprise Forum Poland jest zwiększenie start-upom szans na rynkowy sukces poprzez połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji . W tym roku ze start-upami pracowały takie firmy jak:  PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe, Grupa Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise Polska.

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

 

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.