Najbogatsi ludzie na świecie z branży technologicznej. Na czym zbili swoje fortuny?

Najbogatsi ludzie na świecie z branży technologicznej, mają już łącznie 1,08 bln dolarów donosi miesięcznik Forbes. Ten wynik oznacza wzrost ich majątku aż o 21% w porównaniu do roku ubiegłego. Na czym zarabiają globalni giganci technologicznego biznesu?

W tym roku, aby znaleźć się na liście wystarczyło dysponować majątkiem wartym 2,6 mld dolarów (rok temu było to 2,2 mld dolarów). Przyrost ten jest wynikiem rosnących cen akcji, a za połowę tegorocznego wzrostu odpowiada pierwsza dziesiątka rankingu
Wśród miliarderów wciąż dominują obywatele Stanów Zjednoczonych, zaś na drugiej pozycji stanowią Chiny.

Oto 10 najbogatszych ludzi na Ziemi z branży technologicznych wg. Forbes

 

Bill Gates, Źródło: FORUM

1. Bill Gates

Niezmiennie lider rankingu, dysponuje majątkiem wart 85,4 mld dolarów. Zawdzięcza go, dzięki swojej własnej firmie Microsoft, lidera na rynku technologii informatycznych.

 

 

 

Jeff Bezos, Źródło: FORUM

2. Jeff Bezos

Jego majątek szacowany jest na 81,7 mld dolarów. Twórca oraz szef Amazona -największy na świecie sklep internetowy.

 

 

 

Mark Zuckeberg, Źródło: reuters

3. Mark Zuckeberg

Na trzeciej pozycji znalazł się kolejny amerykanin, Mark Zuckeberg. Jego majątek wynosi 69,6 mld dolarów, który zawdzięcza dzięki najpopularniejszemu portalowi społecznościowemu – Facebook. Mark Zuckeberg jest założycielem, ale także szefem całej firmy.

 

 

Larry Elllison, Źródło: Bankier.pl

4. Larry Ellison

Jest założycielem firmy Oracle – zajmującej się tworzeniem oprogramowania. Jego majątek jest szacowany na 59,3 mld dolarów.

 

 

 

Larry Page i Sergey Brin, Źródło: Google

5. Larry Page i 6. Sergey Brin

Założyciele najbardziej popularnej wyszukiwarki internetowej Google. Majątek Larry’ego Page wynosi 43,9 mld dolarów, zaś jego znajomego Sergey’a Brin może się pochwalić kwotą 42,7 mld dolarów.

 

 

 

Jack Ma, Źródło: Alibaba.com

7. Jack Ma

Najbogatszy chińczyk, prezes oraz założyciel Alibaba Group, dysponuje majątkiem: 37,4 mld dolarów. W skład Alibaba Group wchodzą platformy handlowe, serwisy płatności online, e-logistyka i e-marketing oraz wiele innych branż.

 

 

 

 

Ma Huanteng, Źródło: FORUM

8. Ma Huanteng 

Drugi obywatel Chin. Założyciel oraz szef Tencet, która jest jedną z największych firm internetowych. Firma inwestuje w gry online oraz media społecznościowe. Majątek Ma Huantenga wart jest 36,7 mld dolarów.

 

 

 

Steve Ballmar, Źródło: FORUM

9. Steve Ballmer

Pierwszy człowiek na tej liście, który nie założył własnej firmy. Źródłem fortuny jaką zdobył była firma Microsoft, w której pracował, niemalże od samego początku. Wartość jego majątku to 32,9 mld dolarów.

 

 

Michael Dell, Źródło: FORUM

10. Michael Dell

Jest założycielem oraz dyrektorem generalnym Dell -znanego producenta komputerów. Wartość jego majątku to 22,4 mld dolarów.

 

 

 

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Madagaskar

29 sierpnia 2017 Odpowiedz

To teraz pomyslcie ile maja bankierzy, tacy jak:
Rockefeller, Rotschilds, JPMorgan, Warburg itd….
Pewnie ze 100% wiecej albo lepiej

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*