Najlepiej zarabiający youtuber ma 8 lat. Jego kanał generuje miliony dolarów

W tym roku nastąpiła zmiana na pozycji lidera najlepiej zarabiającego youtubera. Ten tytuł uzyskał 8-letni Ryan, który przez ostatni rok zarobił 22 mln USD – wynika z analizy magazynu Forbes.

Fot. YuuTube/ Ryan ToysReview

Daniel Middleton, dotychczasowy lider wśród najlepiej zarabiających yotuberów stracił swoją pozycje na rzecz ośmioletniego Ryana. Chłopiec jeszcze rok temu w rankingu magazynu Forbes plasował się na ósmej pozycji. Jednak przez ostatni rok jego przychody wzrosły dwukrotnie i wyniosły one 22 mln USD. Pomimo tego chłopiec nie może dysponować obecnie całą kwotą. 15 proc. zarobionych przez niego pieniędzy trafia na rachunek bankowy, z którego chłopiec będzie mógł skorzystać dopiero wtedy, gdy będzie dorosły.

Ten skok na pozycję lidera chłopiec zawdzięcza podpisanej umowie z amerykańskim Walmartem. Sieć supermarketów wprowadziła do swojej oferty zabawki i ubrania marki Ryan’s World. Ośmiolatek w wywiadzie dla NBC w dość prosty sposób wytłumaczył jego rosnącą popularność „Jestem zabawny i wesoły”.

Ryan swoją przygodę z YouTubem rozpoczął w marcu 2015 roku. Obecnie jego kanał „Ryan ToysReview” śledzi blisko 17,3 milionów osób, zaś łączna liczba wyświetleń jego filmików przekroczyła już 26 miliardów. Na swoim kanale chłopiec recenzuje zabawki.

Na drugiej pozycji rankingu uplasował się kanał należący do Jake’a Paula. W ciągu roku zarobił nieznacznie mniej od ośmiolatka – 21,5 mln USD. W poprzedniej edycji youtuber uplasował się na siódmej pozycji. Na ostatnim miejscu na podium zajął kanał Dude Perfect z przychodami sięgającymi 20 mln USD. Oznacza to, że ich pozycja w rankingu nie uległa zmianie. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*