Ranking kont firmowych

Najpopularniejsze formy dostaw e-zakupów to kurier i paczkomat

Najpopularniejsze formy dostaw zakupów dokonywanych w internecie w tym roku to kurier (75% wskazań) i Paczkomat (48%), wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”. InPost podkreśla, że odsetek osób korzystających z paczkomatów wzrósł o 5 pkt proc. r/r.

Foto: YAY Foto/ phovoir

Na liście form dostawy najczęściej używanych podczas zakupów przez internet kolejne miejsca zajęły: „dostawa pocztą bezpośrednio do domu/ pracy” – 45% wskazań oraz „darmowa dostawa do domu z możliwością darmowego zwrotu” – 33%, podano w raporcie Gemius.

„Raport Gemius przyniósł kolejną porcję dobrych wieści dla InPostu. Po pierwsze, paczkomat staje się doskonałą alternatywą dla dostaw kurierem – blisko połowa kupujących w sieci korzysta z naszej szybkiej i wygodnej formy dostaw. Po drugie, internauci dali mocny sygnał dla polskiego e-commerce – brak możliwości dostaw przez paczkomat w ofercie powoduje, że nawet 55% osób kupujących w internecie może szukać alternatywnego sklepu oferującego taką możliwość” – skomentował prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w odrębnym komunikacie spółki.

„Ten wynik jest tym lepszy, że liczących się firm kurierskich jest blisko 10, a dostawy przez paczkomat oferuje tylko należący do amerykańskiego funduszu Advent International InPost” – dodał.

Według raportu Gemius, firmy kurierskie wybierane najczęściej podczas zakupów przez internet to: DPD (26% wskazań), DHL (25%), InPost (15%), Pocztex (10%) i GLS (5%).

Raport został sporządzony przez Gemius we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Badanie zostało zrealizowane w formie ankiety elektronicznej z wykorzystaniem techniki CAWI (ang. computer-assisted web interview) na reprezentatywnej próbie 1500 internautów mających co najmniej 15 lat. Dane zbierano na przełomie marca i kwietnia 2018 roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Emily 7 sty 2019 (18:57)

Paczkomaty są fajne jak ktoś pracuje i nie ma możliwości w godzinach dostarczenia kurierów czyli 8-18 odebrać paczki w domu czy pracy ;) Ja zdecydowanie wolę kuriera. Zamawiam z odbiorem do pracy. My w firmie jak chcemy coś wysłać to zamawiamy kuriera przez https://www.sendit.pl/ i fajnie szybko to można załatwić. Kiedyś myślałam, że trzeba wypełniać nie wiadomo jak długie formularze, a tu się okazuje, że wcale nie :) Szybko wypełniamy swoje dane i dane adresata, płacimy i zamawiamy :) Nic prostszego !