Najszybciej rosnący fintech Finiata w BGŻ BNP Paribas

FinTech Finiata świętuje kolejny sukces. Właśnie rozpoczął współpracę z jednym z największych polskich banków – BGŻ BNP Paribas.

W pierwszym kwartale 2018 roku Finiata oferująca faktoring cichy z regresem dla sektora MSP może już pochwalić się sukcesami. W styczniu i lutym fintech zanotował rekordową liczbę obsłużonych klientów, a w marcu oficjalnie rozpoczął współpracę z jednym z największych polskich banków – BGŻ BNP Paribas. Przy tej okazji warto również przypomnieć, że w grudniu 2017 roku do grona inwestorów Finiaty dołączyło kilku nowych inwestorów, wśród których jest m. in. Kulczyk Investments.

Finiata liderem mikrofaktoringu w Polsce

Choć fintech wywodzi się z Niemiec to jednak w Polsce rozwija się znacznie szybciej, dlatego kraj nad Wisłą jest kluczowy w strategii Finiaty. W pierwszym roku działalności firma obsłużyła w obu krajach łącznie 9000 klientów więc 2018 roku wyznaczyła bardzo ambitne cele. Biorąc pod uwagę, że aktualnie miesięcznie obsługuje ok 75 proc. więcej klientów niż w grudniu 2017 plany te mają solidne podstawy do realizacji. Finiata tym samym umacnia się również na pozycji lidera wśród firm oferujących mikrofaktoring w Polsce. Na platformie fintecha jest już 15500 klientów.

Nowoczesna usługa dla freelancerów i sektora MSP

Cichy faktoring z regresem (tak nazywa się pełna nazwa usługi oferowanej przez Finiatę) skierowany jest przede wszystkim do sektora MSP i freelancerów. Wyjątkowość tej usługi polega na tym, że fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i faktorowi. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania, a klient sam decyduje jak długo chce finansować fakturę. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę bezpośrednio do Finiaty. Limity faktoringowe są przyznawane po automatycznej ocenie dokonanej przez zaawansowany i samouczący się algorytm oceny ryzyka kredytowego, który bierze pod uwagę nawet 10 tysięcy punktów kontrolnych. Po przyznaniu limitu faktoringowego klient może wprowadzić faktury do systemu i ustalić okres finansowania każdej z nich. System,
z którego korzysta fintech potrzebuje zaledwie 3 minuty na analizę faktury i około 3 godziny na cały proces związany z przekazaniem klientowi gotówki. Oferta Finiaty została bardzo dobrze przyjęta przez rynek konsumentów ponad 70% klientów korzysta z jej usług wielokrotnie.

Ryzyko w produktach oferowanych przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że klienci fintecha zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „nie płacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. Mikrofaktoring od Finiaty jest więc usługą biznesową, która pozwala klientom zachować płynność finansową. Sprawdź na Finiata.pl

Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*