Nastoletni Meksykanin zaprojektował biustonosz, który pozwoli szybko wykryć raka piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym rozpoznawanym u kobiet. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje pełne wyleczenie. To właśnie dlatego nastolatek z Meksyku zaprojektował innowacyjny biustonosz.

Fot. YouTube

Julián Ríos Cantú to nastoletni Meksykanin, który stworzył biustonosz Eva. Jego głównym zadaniem jest wykrycie na wczesnym etapie raka piersi. Pomysł w jego głowie zrodził się tuż po śmierci jego mamy, która zbyt późno dowiedziała się o chorobie. To zmotywowało nastolatka do tego, aby uchronić inne kobiety przed śmiercią.

W biustonoszu EVA zostało umieszczonych 200 czujników, rozmieszczony we wnętrzach miseczek. Sesja pomiarowa trwa od 60 do 90 minut. Analizowana jest wielkość, ciężar, kolor oraz temperatura piersi. To właśnie te dane pozwalają na dokonanie diagnozy.

System połączony jest ze specjalną aplikacją, która jest dostępna na telefon. Tam prezentowane są wszystkie wyniki badań i ostrzeżenia. Użytkowniczka otrzymuje także tygodniowe raporty, które może otrzymywać również prowadzący ją lekarz.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

John

3 sierpnia 2018 Odpowiedz

A co na to firma Braster z Polski ?

Avatar

osknow

8 listopada 2018 Odpowiedz

Pewnie genialny wynalazek 😀 Czy są dostępne duże biustonosze z tego modelu? Myślę, żeby podrzucić temat mamie, bo cały czas się stracha o raka piersi i może to ja uspokoi. Jest w ogóle jakiś dystrybutor w Polsce? Moja dziewczyna mówi, że mama nosi staniki z firmy gaia i czy jest jakaś różnica w rozmiarówkach między firmami czy jest to raczej uniwersalne

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*