Niemiecki start-up sprzedaje domy z kontenerów

W momencie, gdy ceny nieruchomości stale rosną, niemiecki start-up Containerwerk postanowił stworzyć alternatywny dom, który jest znacznie tańszy. W Mediolanie zaprezentowane zostały dwa ich pomysły.

Fot. materiały prasowe

W Amsterdamie powstała już wioska start-upowa zbudowana tylko i wyłącznie z kontenerów. Tym razem rewolucję w budownictwie już nie tylko biurowym, ale i mieszkaniowym zaprezentował niemiecki start-up Containerwerk. Zajmuje się on modernizacją kontenerów w wysokiej jakości mieszkania. Ich pierwsze dwa pomysły zostały zaprezentowane w trakcie Milan Design Week.

Kontenerowe mieszkanie nie musi być tylko pojedynczym domem, ale również można z nich tworzyć duże osiedla wielopiętrowe. Dodatkowo ich budowa jest znacznie prostsza niż tradycyjnej nieruchomości. Containerwerk wykorzystuje w 100% nadające się do recyklingu materiały izolacyjne, krótszy czas budowy i bardziej energooszczędny proces budowy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

Archie

9 lipca 2019 Odpowiedz

Ciekawy pomysł. Dziękuję za tekst. Drobna uwaga do autora – w j. polskim używamy nazwy Mediolan, a więc „w Mediolanie”, a nie „w Milanie”.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*