Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Niemiecki start-up sprzedaje domy z kontenerów

W momencie, gdy ceny nieruchomości stale rosną, niemiecki start-up Containerwerk postanowił stworzyć alternatywny dom, który jest znacznie tańszy. W Mediolanie zaprezentowane zostały dwa ich pomysły.

Fot. materiały prasowe

W Amsterdamie powstała już wioska start-upowa zbudowana tylko i wyłącznie z kontenerów. Tym razem rewolucję w budownictwie już nie tylko biurowym, ale i mieszkaniowym zaprezentował niemiecki start-up Containerwerk. Zajmuje się on modernizacją kontenerów w wysokiej jakości mieszkania. Ich pierwsze dwa pomysły zostały zaprezentowane w trakcie Milan Design Week.

Kontenerowe mieszkanie nie musi być tylko pojedynczym domem, ale również można z nich tworzyć duże osiedla wielopiętrowe. Dodatkowo ich budowa jest znacznie prostsza niż tradycyjnej nieruchomości. Containerwerk wykorzystuje w 100% nadające się do recyklingu materiały izolacyjne, krótszy czas budowy i bardziej energooszczędny proces budowy.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Archie 9 lip 2019 (14:32)

Ciekawy pomysł. Dziękuję za tekst. Drobna uwaga do autora - w j. polskim używamy nazwy Mediolan, a więc "w Mediolanie", a nie "w Milanie".