Ranking kont firmowych

Niemka stworzyła innowacyjne spodenki, które ochronią kobiety przed gwałtem

Sandra Seilz z Niemiec stworzyła spodenki, które są wstanie ochronić każdą kobietę przed gwałtem. Jak podkreśla businesswoman, produktem nie tylko zainteresowane są kobiety z Niemiec, ale także z Włoch, Szwecji, Japonii, Finlandii czy też z USA.

Fot. www.safeshorts.eu

Pomysł na innowacje zrodził się w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Sandra Seilz została napadnięta przez pijanych mężczyzn w trakcie porannego joggingu. Gdyby nie interwencja przechodniów, mogłoby się to dla niej skończyć bardzo źle. To właśnie wtedy wpadła na pomysł na skonstruowanie ochronnego ubrania — Safe Shorts.

Spodenki są wykonane z tych samych materiałów co kamizelka kuloodporna, zaś w pachwinie został umieszczony także ochraniacz. Autorka projektu pomyślała także o wygodzie. Osiągnęła to poprzez specjalne nacięcia, które pozwalają na swobodne poruszanie się.

Dodatkowo Safe Shorts został wyposażony w alarm. W momencie, gdy napastnik będzie próbował ściągnąć ubranie ze swojej ofiary, uruchomi się dźwięk o sile 140 decybeli. Wiele osób znajdujących się w promieniu kilkunastu metrów z pewnością usłyszy ten sygnał. Siła dźwięku powinna zadziałać odstraszająco także na napastnika.

Spodenki dostępne są obecnie tylko w jednej wersji, jednak w różnych rozmiarach. W najbliższym czasie można się także spodziewać wersji dżinsowej. Produkt obecnie kosztuje 129 Euro.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
spqr 11 cze 2018 (22:25)

Zamiast wypierdalać dzicz afrykańską na czarny ląd , obowiązuje poprawność polityczna , zamiatanie przestępstw pod dywan i idiotyzmy taki jak "ten" pomysł".Już były kretyńskie tatuaże "don't touch me" , gwizdki przeciw gwałtom , rysowanie kredkami na chodnikach ...ciekawe jakie jeszcze odmóżdżone pomysły będą wspierać darmozjady z Brukseli