Nigeryjski start-up wchodzi do Polski. Zaoferuje 1 mld euro dla MŚP

Swoimi ofertami pożyczek dla małych firm Fintech Lidya podbił już Nigerię. Teraz widzi swoje szanse rozwoju na rynkach europejskich.  Na początku start-up obrał sobie za cel ekspansji do Czech i Polski, gdzie planuje przeznaczyć 1 mld zł dla małych firm.

Fot. YAY Foto/ route66

Nigeryjski start-up stworzyły fundusze venture capital takie jak Omidyar Network i Alitheia Capital. Po sukcesie w ojczystym kraju planują teraz ekspansję do Polski, ale i również Czech. Jak zapowiadają twórcy, w ciągu najbliższych pięciu lat zamierzają przeznaczyć na pożyczki dla małych firm 1 mld euro. Oferta jest skierowana dla tych podmiotów, dla których uzyskanie kredytu w banku jest dużym problemem. Firma będzie poszukiwać klientów szczególnie w rolnictwie, farmaceutyce i handlu detalicznym.

Umowy kredytowe dla polskich i czeskich klientów mogą wynosić średnio 15 000 USD, w porównaniu z 3 000 USD w Nigerii, gdzie firma udzieliła 10 000 kredytów. Lidya planuje co roku wchodzić aż do czterech krajów, w tym do dalszych potencjalnych rynków Europy Wschodniej

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*