Olga Tokarczuk uruchamia własny biznes. Noblistka otwiera kawiarnię

Polska noblistka postanowiła sprawdzić się w biznesie. Olga Tokarczuk zdecydowała się uruchomić własną kawiarnię – informuję portal klodzko24.pl. Lokal powstanie w Sudetach na Dolnym Śląsku. Jaki jest pomysł autorki „Ksiąg Jakubowych”?

Fot. FORUM/ Maksymilian Czekaj

Wielu celebrytów, wykorzystując swoją rozpoznawalność decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. Teraz na taki krok zdecydowała się polska noblistka Olga Tokarczuk. Jak informuje portal klodzko24.eu, pisarka wspólnie z Beatą Tyszką kupiły lokal w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie), który znajduje się w jednej z najczęściej odwiedzanych części miasta. Ma w niej powstać kawiarnia. Nie jest to przypadkowa lokalizacja, bowiem Tokarczuk z Nową Rudą związana jest od wielu lat. To właśnie w okolicahc tego miasta posiada własny dom, ponadto organizuje tam od 2015 roku Festiwal Góry Literatury.

– Bardzo podoba mi się ten pomysł, ta inicjatywa. Wiem o tym od jakiegoś czasu – komentuje burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński. Nie jest jednak jeszcze znana data otwarcia lokalu.

Olga Tokarczuk to polska noblistka w dziedzinie w dziedzinie literatury za rok 2018. Rozgłos na całym świecie dzięki uzyskanej nagrodzie sprawił, że pisarka sprzedała rekordową liczbę książek. W ubiegłym roku powołała do życia także fundację, która za swoje cele obrała m.in. wspieranie i promocję polskiej kultury, w tym pisarzy i tłumaczy; działanie na rzecz praw człowieka, w tym przeciwdziałanie dyskryminacji i ograniczaniu swobód obywatelskich oraz ochronę środowiska, w tym walkę o prawa zwierząt

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

tindala

13 lipca 2020 Odpowiedz

Kiedyś były salony literackie. Dzisiaj sojowe latte na wynos, okraszone celebryckim smrodkiem.

Avatar

Władysław

13 lipca 2020 Odpowiedz

Osoba, która mówi w świecie, że Polacy mieli niewolników. Nobel za zdradę kraju. Wstyd.

Avatar

Władek

13 lipca 2020 Odpowiedz

Cenzura działa? Nie można negatywnie o wielkiej noblistce z polskim obywatelstwem?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*