Oszuści podszywają się w internecie pod współpracę z PARP

Nieuprawnione podmioty powołują się na współpracę z PARP, aby uzyskać korzyści płynące z ewentualnego świadczenia usług na rzecz przedsiębiorców. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przestrzega właścicieli firm przed ofertami podmiotów, które bezprawnie wykorzystują logo PARP i informują o rzekomej współpracy z państwową instytucją. 

Fot.Pexels/ Soumil Kumar

W Internecie (w tym w social mediach) co jakiś czas pojawiają się oferty osób lub firm, które (promując swoje usługi) informują o współpracy lub działaniu w imieniu PARP. Korzystają przy tym często w sposób nieuprawniony z logotypu Agencji.

Autorzy tych informacji wprowadzają w błąd, sugerując m.in. możliwość uzyskania dotacji lub skorzystania z usług doradztwa. Dlatego PARP prosi odbiorców tych treści o zachowanie wzmożonej ostrożności.

Instytucja przypomina, że pełna oferta PARP dostępna jest wyłącznie na stronie internetowej www.parp.gov.pl. Dla przedsiębiorców jest dostępna również infolinia. Konsultanci czekają od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:30 pod nr tel.: (+ 48) 22 574 07 07 oraz 801 332 202, LiveChat dostępnym na www.parp.gov.pl oraz skrzynce e-mail: info@parp.gov.pl.

PARP radzi przedsiębiorcom planującym podjęcie współpracy z podmiotem powołującym się na umowy z PARP najpierw uzyskanie  informacji na temat przedmiotu umowy zawartej z PARP (nr umowy, data zawarcia, warunki). W przypadku wątpliwości poprzez kontakt z infolinią można sprawdzić, czy dany podmiot faktycznie i w jakim zakresie współpracuje z PARP.

Ponadto, listy podmiotów (m.in. Operatorów), które realizują działania na rzecz przedsiębiorców w ramach programów prowadzonych przez PARP znajdują się na stronach konkursów:

Zachęcamy do aktywnego śledzenia polityki informacyjnej PARP oraz zmian dokonywanych na stronie internetowej.

Baza Usług Rozwojowych – www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Pytania dotyczące ofert (oraz firm) szkoleniowo-doradczych, dostępnych na platformie administrowanej przez PARP, można zadać poprzez infolinię PAPR oraz drogą elektroniczną: info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*