Pierwszy europejski hyperloop o krok bliżej do stworzenia ekologicznej alternatywy dla lotów krótkodystansowych

EIT InnoEnergy, europejski fundusz inwestujący w rozwiązania z zakresu zrównoważonej energii, świętował dzisiaj sukces swojego start-upu Hardt Hyperloop, który pomyślnie zakończył dwuletni etap testów wykonalności dla pierwszego europejskiego projektu hyperloop.

Podczas wydarzenia „Grand Reveal”, wspierany przez EIT InnoEnergy start-up Hardt Hyperloop zaprezentował przełomową technologię Hyperloop Lane Switch (HLS). Technologia ta umożliwia przełączanie pasa ruchu pojazdów hyperloop z jednego pasa na drugi, bez dodatkowych lub ruchomych elementów. Pozwala to pojazdom zachować wysokie prędkości i bez wysiłku przełączać trasy oraz łączyć się i odłączać od sieci. Zakończenie HLS oznacza zarówno koniec fazy testowej jak i stanowi początek znacznie większego projektu badawczego zatytułowanego „Europejskie Centrum Hyperloop”.

Podczas pierwszej fazy testów oceniano podstawowe technologie hyperloop, w tym lewitację magnetyczną, środowiska o niskim ciśnieniu, układ napędowy, symulację wagi towaru/ pasażera i technologię zmiany pasów.

Podczas wydarzenia Jacob Ruiter, CEO InnoEnergy Benelux, powiedział: „Zakończenie testów stanowi kamień milowy dla technologii hyperloop. Wprowadzanie tej technologii na rynek całkowicie zmieni sposób w jaki podróżujemy, i jednocześnie zaoferuje zrównoważoną alternatywę dla lotów krótkodystansowych, jak również skrócony czas przejazdu w stosunku do samochodów i pociągów”.

Poznaj historię polskiego Hyperloopa

„Z wielką dumą wspieramy Hardt Hyperloop i będziemy nadal ściśle współpracować z konsorcjum w celu zmniejszenia czasu na wprowadzenie rozwiązania na rynek”.

Sascha Lamme, Dyrektor Badań i Rozwoju Hardt Hyperloop, dodał: „Nasze stałe dążenie do wykreowania środka transportu, który zmaksymalizuje rezultaty przy konsumpcji jak najniższej ilości energii po raz kolejny okazało się owocne i dało początek innowacyjnemu mechanizmowi zmiany pasów ruchu”.

Europejskie Centrum Hyperloop

Kolejny etap w rozwoju hyperloop opiera się na stworzeniu 3-kilometrowego pasa, który pozwoli na testowanie pojazdów od współpracujących firm hyperloop i będzie stanowić podstawę do standaryzacji europejskiej infrastruktury i technologii hyperloop.

Kontynuując partnerską współpracę

Zakończenie pierwszego obiektu testowego było możliwe dzięki ścisłej współpracy Hardt Hyperloop z międzynarodowymi partnerami, w tym m. in. Tata Steel, holenderskimi firmami Royal Bam Group i Goudsmit, niemieckimi koncernami Busch i Continental, włoską firmą Prysmian i szwajcarsko-szwedzkim ABB. „To wspaniałe widzieć jak nasza sieć partnerów rozrosła się na całym kontynencie europejskim. Dzięki temu, teraz uosabia europejską tożsamość w możliwie najszerszym zakresie. Co więcej, teraz chcemy iść o krok dalej otwierając Europejskie Centrum Hyperloop” – Tim Houter CEO Hardt Hyperloop. Oprócz współpracujących partnerów Hardt jest również wspierany przez inwestycje z UE, w szczególności organizację InnoEnergy – wspólnotę UE dla innowacji w dziedzinie zrównoważonej energii w Europie wspieranej przez EIT.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*