Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Piwo z deszczu pomysłem na biznes

Rainbeer to holenderski pomysł na to, by wykorzystując deszczówkę stworzyć piwo przyjazne środowisku. Dzięki niej tworzą sześć różnych rodzajów piw.

Fot. Rainbeer — piwo z deszczu

Ekologia to obecnie coraz większy czynnik wpływający zarówno na pomysł, jak i funkcjonowanie biznesu. W Amsterdamie Joris Hoebe i Wietse Vissera wpadli na pomysł by produkować piwo z deszczu. – Chcemy zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne i uczynić miasto odpornym na deszcz – mówi Joris Hoebe.

Deszczowe piwo udało im się stworzyć dzięki specjalnej konstrukcji, która zamontowana jest na dachu browaru. Zbiera ona deszczówkę, która następnie wykorzystywana jest przy produkcji piwa. Z racji, że browar działa przez cały rok, oznacza to, że trunek nie tylko wytwarzany jest z deszczu, ale również ze śniegu.

Pomysł mógł zaistnieć dzięki dużemu wsparciu projektów ekologicznych przez jednostki rządowe Holandii. Rainbeer wykorzystał grant, którego celem było zwiększenie zazielenia dachów budynków, poprawiającą cyrkulację powietrza w Amsterdamie.

Sprawdź ile kosztuje stworzenie własnego browaru

Obecnie pomysłodawcy tworzą sześć rodzajów piw. Jak sami podkreślają, dzięki deszczówce otrzymywany jest nietypowy smak złocistego trunku. – Browary, w których pracujemy, zbierają wodę deszczową, która posiada doskonałe właściwości do produkcji piwa. Niekiedy potrzeba 30 proc. mniej chmielu, aby uzyskać ten sam smak w porównaniu z wodą z kranu – mówią twórcy deszczowego piwa.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
hullrobert 23 lip 2019 (15:44)

Uzyskaj pilną pożyczkę, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe?
Pożyczka biznesowa-
Kredyt hipoteczny-
Kredyt studencki-
Pożyczka osobista-
Konsolidacja zadłużenia
Pożyczka ślubna-
Bad Credit Loan-

Sprawdź naszą oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji
Web: http://us-nethullrobertloans.webs.com
.................................................. ...........
Tekst: +1 (812) 221-3888
WhatsApp: +1 (812) 221-3888
E-mail: [email protected] lub [email protected]