Pół tysiąca startupów zgłoszonych do Startup Contest
Blisko 500 startupów z całego świata zgłosiło się do Startup Contest, konkursu organizowanego co roku podczas konferencji infoShare w Gdańsku. Za nami pierwszy etap selekcji, a przed nami półfinały. 22.05 na Startup Stage 20 najlepszych firm zaprezentuje swoje rozwiązania i spróbuje przekonać jury, że są one warte nagrody głównej – 20 000 EUR. Dzień później, 23.05 poznamy zwycięzcę zmagań.
infoShare 2018 szansą na pozyskanie partnerów biznesowych
Startup Contest na stałe wpisał się w kalendarz eventów obowiązkowych dla startupperów z całego świata. W tym roku swoje zgłoszenie przesłało blisko pół tysiąca aspirujących spółek. Konferencja to dla nich okazja do wygrania dużej sumy na rozwój – 20 000 EUR, ale nie tylko.
Druga korzyść płynąca ze Startup Contest – często znacznie istotniejsza – to możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania przed szeroką społecznością potencjalnych partnerów biznesowych. Stwarzamy więc przestrzeń do tego, by twórcy startupów pozyskali potrzebne finansowanie, a inwestorzy – dostęp do najbardziej innowacyjnych spółek na wczesnym etapie rozwoju, które charakteryzują się dużym potencjałem zwrotu z inwestycji. Można zatem powiedzieć, że infoShare aranżuje spotkania, które często kończą się układem win-win dla obu stron. Za przykład warto podać współpracę FindAir z Black Pearls VC czy Livespace i Aria Fund, która jest wynikiem spotkania na infoShare 2017 – mówi Agnieszka Meller, Head of Startup Relations w infoShare.
W AmberExpo, gdzie odbywa się konferencja, wydzielono również specjalną strefę Speed Datingu, w której przez całe dwa dni konferencji będą odbywać się spotkania 1 na 1 – startupów oraz inwestorów, przedstawicieli korporacji i potencjalnych klientów usług. Do umawiania rozmów służy specjalne narzędzie online dostępne po zarejestrowaniu się na www.infoshare.pl.
20-ka najlepszych w półfinałach Startup Contest
Liczby mówią same za siebie. Do Startup Contest zgłosiły się 493 firmy z 46 krajów. 80% zgłoszeń pochodziło z zagranicy. Przekrój działalności zgłoszonych spółek jest bardzo duży. Działają one w obszarach m.in. sztucznej inteligencji, AR & VR, projektują rozwiązania e-commerce oraz usprawnienia dla podmiotów z segmentu fintech. Co ciekawe, wiele tegorocznych zgłoszeń, to produkty i usługi z obszaru health & medtech & wellbeing. 20-ka najlepszych zaprezentuje się na Startup Stage.
Przy wyborze najlepszych dwudziestu spółek kierowaliśmy się trzema podstawowymi kryteriami. Braliśmy pod uwagę potencjał biznesowy, a więc szacowaliśmy, na ile dana spółka ma szansę na sukces rynkowy i skalowanie przychodów. Drugim wyznacznikiem była innowacyjność produktu. Ważne jest bowiem, aby startup odpowiadał na unikalną potrzebę i sprawnie wykorzystywał do tego nowe technologie. Bardzo ważny przy ocenie był również zespół founderów. Najlepiej rokujące są te teamy, które składają się z osób uzupełniających się wzajemnie kompetencjami i doświadczeniem zawodowym – podsumowuje Grzegorz Borowski, CEO infoShare oraz członek jury Startup Contest.
Startup Stage należeć będzie do najlepszych z najlepszych
Pierwszego dnia konferencji infoShare zaprezentuje się 20 spółek, wśród nich m.in. Marx Biotechnology, która opracowuje przełomową technologię diagnostyki krwi. Technologia ta może znaleźć zastosowanie w walce z odrzutami przeszczepów. Na Startup Stage wystąpi także ThinAir, które stworzyło technologię dającą dostęp do 140 mld litrów wody w ziemskiej atmosferze i w ten sposób wytwarza „wodę z powietrza”. O zwycięstwo w Startup Contest powalczy też Solutions 4 Tomorrow oferujący automatyczną platformę do lądowania dronów i wymiany ich baterii, co w dobie wzrostu wykorzystania UAV staje się niezbędne. Swój pitch wygłoszą również założyciele Lovys – platformy agregującej ubezpieczenia z opcją zakupu, zarządzania i zgłaszania szkody (all-in-one). Z kolei Afforest for Future opowie o pierwszej platformie, która wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji pozwala na monitorowanie zbiorników słodkowodnych i przewidywanie obszarów, które mogą być zalesione w czasie krótszym niż 5 lat. Celem działalności tego startupu jest dbałość o tereny zielone na całym świecie.
Co w programie infoShare 2018?
Tegoroczna agenda infoShare to w tym roku 7 scen, w tym 3 techniczne, Inspire Stage, Startup Stage, Marketing Stage oraz Leaders Event. Swoją wiedzą podzieli się ponad 150 prelegentów. Poruszana tematyka to m.in. sztuczna inteligencja, blockchain, marketing automation, procesy sprzedaży i sposoby na budowanie skalowalnego biznesu. Merytorycznym wystąpieniom podczas dwóch dni konferencji towarzyszą liczne side eventy, m.in. Great Networking Party z koncertem na żywo oraz Sunset Leaders Boat Race. Rejestracja na www.infoshare.pl.
Komentarze
Ostatni moment dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wnioski o subwencję do niedzieli
Tylko do jutra przedsiębiorcy zainteresowani subwencją z Polskiego Funduszu Rozwoju mogą składać wnioski…
Fundusz ustrzelił start-up, który ułatwi pracownikom i studentom wynajem pokoi
Polski startup Rezuro, założony przez Przemka Jurka i Marcina Niewiteckiego twórców portalu Lavito.pl,…
Polski start-up znalazł niszę. Belka oporowa zrewolucjonizuje budowę dróg?
Poznański Park Naukowo-Technologiczny inwestuje w kolejne innowacyjne technologicznie rozwiązanie w postaci belki oporowej…
Jak firmy unikają płacenia podatku CIT?
Podatek CIT, czyli podatek dochodowy nałożony na spółki i grupy kapitałowe, to jeden…
Czy powrót do handlu w niedzielę to dobry pomysł?
Na około 32 mld zł są szacowane straty galerii handlowych po trzykrotnym lockdownie.…
Przedsiębiorcy trzykrotnie odmówiono subwencji. Udało się dopiero po interwencji
Pewnej firmie Polski Fundusz Rozwoju trzykrotnie odmówił przyznania subwencji w związku z trudną…