Polacy stworzyli wypożyczalnię choinek

Dzisiejszy odcinek „Pomysłu na biznes” jest wyjątkowy, bo już świąteczny. A wiadomo, że skoro są święta, to musi być także choinka. Okazuje się jednak, że bożonarodzeniowe drzewko wcale nie musi być kupione, może być… wypożyczone. I właśnie taką wypożyczalnię choinek teraz Wam pokażemy.

– Aby wypożyczyć od nas choinkę, przede wszystkim trzeba się na to zdecydować. Jak już jesteśmy zdecydowani, to albo można przyjść do nas osobiście, wybrać konkretną choinkę i ją zarezerwować, albo można zrobić to przez internet. Wchodzi się na stronę, wybiera rozmiar choinki, gatunek drzewa, ustala się czy odbiór będzie osobisty czy wolimy drzewko z dostawą do domu. Potem następuje płatność, dostarczenie drzewka we wskazanym czasie i mamy choinkę na święta w domu. Po świętach choinka jest odbierana, a klientom zwracana jest kaucja – wyjaśnia Romuald Wdowiak, współwłaściciel Wypożyczalni Choinek, www.wypozyczalniachoinek.pl.

W wypożyczalni można zamówić również gotowe, ubrane drzewko. Na takie rozwiązanie decydują się jednak najczęściej firmy. Niezależnie od wybranego rozwiązania, choinki wypożyczane są na maksymalnie dwa tygodnie. Co dzieje się z nimi później?

– Kiedy odbieramy choinki od klientów, zawozimy je najpierw na pole lub na nasz plac, niektóre, bardzo mocno przegrzane, trafiają do nieogrzewanych tuneli, żeby mogły tam przezimować i doczekać wiosny. Później drzewka trafiają do szkółki, są ponownie sadzone i nawadniane – mówi właściciel wypożyczalni.

Więcej o choinkowym biznesie w materiale wideo.

Zobacz także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*