Polacy zainwestowali w niemiecki start-up

Tworząca oprogramowanie polska firma CSHARK zainwestowała w niemiecki start-up VecCtor. Z know-how inwestora, wiedzą technologiczną oraz zespołem doświadczonych deweloperów, VecCtor w zaledwie 9 miesięcy stworzył gotowy do debiutu rynkowego produkt. To pokazuje jak CSHARK pomaga startupom skalować ich biznes, jest także dowodem na wzrastającą innowacyjność polskiego sektora IT oraz dynamicznie rozwijające się inwestycje polskich podmiotów w zagraniczne firmy.

Fot. Krystian Maj/FORUM

VecCtor został założony w niemieckiej miejscowości Lübeck w 2018 roku. Założycielami są eksperci w zakresie rozwiązań cyfrowych, telematyki i oprogramowania. Z pomocą rozwiązania SER.Gate VecCtor wspiera klientów w obszarze digitalizacji procesów i modelowania biznesowego. Nowoczesne technologie takie jak Internet Rzeczy (Internet of Things – IoT) czy Przemysł 4.0 (Industry 4.0) wymagają ogromnych ilości danych (tzw. Big Data). SER.Gate pozwala na scentralizowane zabezpieczenie oraz dystrybucję wszystkich danych do zainteresowanych podmiotów, takich jak struktura danych na stronie internetowej klienta albo nowo utworzona przez VecCtora platforma administracji danych (DNA data platform). Platforma ta pozwala klientowi na wizualizację automatycznie gromadzonych danych, administrację powiadomień generowanych przez zdefiniowane alarmy, administrację czasem pracowników oddelegowanych do ich przetwarzania i o wiele więcej.

Wszystkie rozwiązania oferowane przez VecCtora są stworzone z myślą o elastycznej implementacji, w modelu „software jako usługa” (Software as a Service – SaaS). Mogą być one zaimplementowane w firmie klienta, obsługiwane przez „chmurę” (cloud) lub też mieć charakter hybrydowy, łączący oba te podejścia. Wszystkie rozwiązania są też zgodne z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).

Program CSHARK Ventures

Dlaczego startupy chcą z nami współpracować i być członkiem inicjatywy CSHARK Ventures? CSHARK ma dla startupów ciekawą ofertę i wymierne korzyści:

  • System mentoringu biznesowego, który pozwala na szybką edukację i rozwój umiejętności dla założycieli, właścicieli i menadżerów. Umożliwia też skalowanie przedsiębiorstwa.
  • System mentoringu IT, który pozwala rozwijać umiejętności techniczne. CSHARK oferuje pomoc w rozbudowie oprogramowania oraz narzędzi, które umożliwiają startupom szybką ekspansję i wzrost rynkowej wartości.
  • MAKO – platformę do szybkiego rozwoju oprogramowania. MAKO pozwala na szybką budowę software’u w oparciu o architekturę mikroserwisów. Firma nie musi tworzyć oprogramowania od podstaw, fundamenty i infrastruktura są już stworzone i skonfigurowane. Zamiast tworzyć produkt z ograniczoną funkcjonalnością (tzw. Minimum Viable Product – MVP) i potem ją przebudowywać, startupy mogą od razu posługiwać się bazującym na chmurze i łatwo skalowalnym oprogramowaniem. MAKO oferuje dużą liczbę bibliotek, usług oraz szablonów do natychmiastowego wykorzystania. Rozwiązanie można porównać do budowy domu na uzbrojonej działce, która ma już instalację gazową, podłączoną wodę i prąd.
  • Dostęp do know-how oraz zasobów firm zrzeszonych w inicjatywie CSHARK Ventures. To oznacza dostęp do specjalistycznej wiedzy w wielu różnych dziedzinach. W tej chwili CSHARK umożliwia wsparcie w zakresie tworzenia oprogramowania, wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości (VR/AR/MR), wiedzy związanej z branżą gier wideo oraz autonomicznych robotów, a także bezpieczeństwa sieci IoT, a także wszystkich związanych z powyższą listą narzędzi.

Jak mówi Brice De Ron, prezes zarządu w VecCtor: Profesjonalnie tworzę oprogramowanie od 1999 roku. W czasie tych 20 lat nigdy jeszcze nie spotkałem się z takim poziomem profesjonalizmu, kreatywności i zaangażowania jakie znalazłem w CSHARK. Ta jakość jest obecna zarówno wśród zarządu jak i menadżerów jak i samych twórców oprogramowania. Dzięki temu byliśmy w stanie wdrożyć nasz produkt w zaledwie 5 dni – także za sprawą doskonałej jakości dokumentacji. Wszystko to są powody, dla których zdecydowaliśmy się dołączyć do inicjatywy CSHARK Ventures.

VecCtor otrzymał ostatnio nagrodę “Digital Champion North” w kategorii „Procesów cyfrowych i organizacji”, przyznawanej przez German Telekom w ramach DIGITAL X. Za sprawą tej wygranej w okręgu północnym, VecCtor automatycznie dołączył do rywalizacji o narodową nagrodę DIGITAL CHAMPIONS AWARD.

Inwestycje w startupy

Lista startupów, w które zainwestował CSHARK cały czas rośnie.

The Knights of Unity to firma specjalizująca się w produkcji gier wideo. Najnowsze tytuły to Tools Up oraz Aye Captain! Firma pomaga także studiom deweloperskim w przenoszeniu ich gier na platformy inne niż te, na których zostały oryginalnie stworzone. Ostatnio The Knights of Unity zostało docenione przez takiego giganta jak Google, który wybrał firmę jako jedną z pięciu na świecie, do współpracy nad rozwojem platformy Google Play Instant dla urządzeń mobilnych. Pozostałe inwestycje CSHARKA to firmy: Art Games, PatchKit oraz BetaHub. Od kilku lat rozwija się współpraca z firmą Husarion, produkującą autonomiczne roboty. Za osiągnięcia w tym zakresie firma została wyróżniona przez Financial Times, jako jedna ze 100 najciekawszych, nowych firm technologicznych we wschodniej Europie. Powyższe informacje potwierdzają skuteczność strategii firmy CSHARK. Firma dynamicznie się rozwija i zyskuje dostęp do innowacyjnych technologii, co daje bezpośrednią wartość biznesową naszym klientom.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*