Polak chce stworzyć najszybszą hulajnogę elektryczną na świecie

Student z Politechniki Poznańskiej Krzysztof Michalski postawił sobie za cel stworzenia najszybszej hulajnogi elektrycznej na świecie, która osiągnie prędkość ponad 100 km/h. Jego pomysł na biznes zrodził się w czasie pisania pracy inżynierskiej.

Na zdjęciu Krzysztof Michalski z pierwszą wersją hulajnogi

Po raz pierwszy pomysł najszybszej hulajnogi elektrycznej zawitał w głowie Krzysztofa Michalskiego dokładnie rok temu, przygotowując się do pisania pracy inżynierskiej. To właśnie na jej podstawie został stworzony pierwszy prototyp hulajnogi, która osiągnęła 80 km/h. – Pomysł na biznes narodził się po research’u produktów dostępnych na rynku. Zauważyłem wtedy, że w Polsce aktualnie bardzo dynamicznie rozwija się trend i zainteresowanie małymi pojazdami elektrycznymi – mówi Krzysztof Michalski.

Student Politechniki Poznańskiej obecnie tworzy nową wersję swojej hulajnogi. – Aktualnie chciałbym zbudować najszybszą hulajnogę w Polsce, a być może i na świecie. Myślę, że mogłoby to zadziałać jak świetna reklama, uzyskując duży rozgłos, który pomógłby mi w znalezieniu klientów na hulajnogi konstruowane na specjalne zamówienie – podkreśla pomysłodawca.

Własnoręcznie wykonana hulajnoga

Krzysztof Michalski jak sam mówi jest zapalonym konstruktorem. Nie raz przebudowywał motocykle, ale również zajmuje się rękodziełem artystycznym. Niewątpliwe w rozwoju jego pasji pomogła mu praca przy produkcji akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych. Dzięki temu zdobył cenną wiedzę, która przydała się mu przy projektowaniu hulajnogi.

– Całą hulajnogę zaprojektowałem i wykonałem własnoręcznie. Ciekawostką i udowodnieniem moich umiejętności technicznych jest fakt, że wykonałem również zastosowane w pojeździe amortyzatory przednie ze wszystkimi podzespołami – mówi student Politechniki Poznańskiej. – Udało mi się również estetycznie połączyć stalową ramę z drewnianymi osłonami podestu i kierownicy wykonanymi z mahonia – dodaje.

Brak pieniędzy największym problemem

Obecnie największą przeszkodą w realizacji ambitnych zamierzeń jest brak funduszy. Jednak i na to Krzysztof Michalski znalazł sposób, rozpoczynając zbiórkę na polskiej platformie crowdfundingowej PolakPotrafi. – Planuję zebrać 9000 zł, które przeznaczę na budowę najszybszej hulajnogi elektrycznej na świecie. Następnie chciałbym ustanowić oficjalny rekord prędkości, a kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie konstrukcji i sprzedaży małych pojazdów elektrycznych na indywidualne zamówienie – podkreśla pomysłodawca. Jednak jak zdradza Krzysztof Michalski dla portalu MamBiznes.pl otrzymuje już także pierwsze propozycje od inwestorów, dzięki którym jego pomysł mógłby być znacznie szybciej zrealizowany.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

Przemek

31 lipca 2018 Odpowiedz

a co z homologacją?

Avatar

ehh3453454

31 lipca 2018 Odpowiedz

sztuka dla sztuki

Avatar

Karkses

31 lipca 2018 Odpowiedz

No właśnie też zastanawiam się nad homologacją tego. Pewnie żeby dopuścić taki pojazd do poruszania się po drogach publicznych trzeba go wyposażyć w kierunki, lusterka i inne bzdety no i pewnie potrzeba prawo jazdy. Ciekawa sprawa powodzenia życzę jednak .

Avatar

zed

31 lipca 2018 Odpowiedz

z mahonia ? 🙂

Avatar

Ryśko

1 sierpnia 2018 Odpowiedz

Z tą szybkością to trochę raczej przesada ale niech tam skoro rosjanie stworzyli rower z silnikiem odrzutowym to dlaczego polak z hulajnogą nie może

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*