Ranking kont firmowych

W Polsce rośnie moda na latanie prywatnymi samolotami

W 2019 r. zarejestrowanych zostało ponad sto nowych statków powietrznych. Osoby fizyczne kupiły 20 samolotów i 5 śmigłowców.

Fot. ZUMA Wire/ Richard Graulich

W ramach kategorii nabywców instytucjonalnych warto odnotować, że 182 samoloty i 19 śmigłowców jest zarejestrowanych na jednoosobowe działalności gospodarcze.

Mamy w Polsce 293 samoloty zarejestrowane przez osoby fizyczne, jak dowiadujemy się raportu KPMG o dobrach luksusowych w 2019 r.

– To osoby, które w przyszłości chciałyby samodzielnie pilotować swój samolot, aby przemieszczać się wraz z partnerami biznesowymi lub rodziną – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Przybyła, prezes Cirrus Aircraft.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

MarketNews24

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.