Polska w czołówce krajów przyjaznych start-upom. Wyprzedzamy Estonię, Finlandię i Japonię

Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej przyjaznych start-upom. Nasz kraj wyprzedził takie państwa jak: Dania, Szwecja, Finlandia, Singapur czy Korea Południowa.

Fot. Thinkstock

 

Magazyn CEOWorld już po raz kolejny przygotował zestawienie krajów o najlepszym otoczeniu do zakładania i rozwijania star-upów. W porównaniu do poprzedniej edycji Polska utrzymała wysokie siódme miejsce ustępując tylko globalnym potęgom.

Fot. CEOWorld

Ranking stworzony został na podstawie analizy takich obszarów funkcjonowania biznesu jak: infrastruktura dla firm, inwestycje w kapitał ludzki, zasoby siły roboczej, poziom badań i rozwoju. Na tej podstawie powstała lista 62 krajów najbardziej przyjaznych do prowadzenia start-upu. Liderem zestawienia pozostają Stany Zjednoczone, które wyprzedziły Wielką Brytanię. Ostatnie miejsce na podium przypadło Kanadzie, z którą uplasował się Izrael. Dalej w zestawieniu są Indie, Niemcy, a następnie Polska. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły jeszcze: Malezja, Szwecja i Dania.

 

Nasz kraj wyprzedził wiele innych państw. Według autorów raportu nad Wisłą jest lepiej założyć i rozwijać własny start-up niż w Szwajcarii (11), Singapurze (13),  Chinach (15), Korei Południowej (19), Finlandii (21),  czy Japonii (23).  Z krajów naszego regionu najwyżej uplasowała się Estonia, która zajęła 16 miejsce. Z kolei dwa oczka niżej znalazła się Rosja. Na dalszych pozycjach są: Czechy (28), Rumunia (30), Słowacja (34), Łotwa (36), Ukraina (43), Bułgaria (48). Ostatnie miejsce w rankingu przypadło Wietnamowi.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*