Polska firma sprzedaje bieliznę pochłaniającą gazy

Ich wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie majtki pochłaniające gazy dość popularne. To właśnie dlatego polska firma postanowiła sprzedawać je również na krajowym rynku. – Pomysł wziął się z analizy zapotrzebowania. Produkt odpowiada na wiele problemów naraz – mówią twórcy e-sklepu Wiatrodyskretni.pl dla MamBiznes.pl

Fot. materiały prasowe

Wiele pomysłów na biznes rodzi się w wyniku potrzeby rynku. Nie inaczej było w przypadku bielizny, która zatrzymuje nieprzyjemne zapachy, pochodzące z gazów jelitowych. W ciągu dnia przeciętny zdrowy człowiek puszcza ok 14 -15 bąków dziennie, dlatego chętnych na antybąkową bieliznę nie brakuje. – Dość sporo osób już zakupiło – jak na to, że istniejemy od trzech miesięcy i reklamujemy się sami – mówią twórcy Wiatrodyskretni.pl. – Na początku ostrożnie kupują (często) po jednej sztuce – ale po upływie kilku tygodni wracają i tym razem biorą już większe komplety. To znaczy, że sprawdzili, przekonali się że warto – i chcą korzystać – dodają.

Jak to działa?

Od wewnętrznej części, do skóry przylega fragment bawełnianego materiału. W bieliznę wszyty jest także specjalny panel, zawierający aktywny węgiel. To właśnie on ma za zadanie wchłanianie gazów, oczyszczanie ich i wypuszczanie już pozbawione zapachu. Działa na takiej samej zasadzie, na jakiej działają filtry z aktywnym węglem, stosowane np. do uzdatniania wody lub oczyszczania powietrza. Aktywny węgiel potrafi wiązać wiele substancji – w tym także cząsteczki zapachowe z ludzkich bąków. Zostają ona “złapane” przez tkaninę i nie przechodzą dalej. Na zewnątrz przechodzi tylko ciepłe powietrze.

Produkt ten jest dziś dostępny nie tylko w Wielkiej Brytanii i w Polsce, ale także m.in. w Czechach.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Clerc

26 lutego 2019 Odpowiedz

Świetny pomysł. Tylko jak przekonać ludziska na open space żeby to pozakładali bo atmosfera jest gęsta…

Avatar

Czteropierdzian fasoli

28 lutego 2019 Odpowiedz

Nie wiedziałem że pierdzimy „pachnącym” cieplym powietrzem 🙂

Avatar

Podróżnik codzienny

21 marca 2019 Odpowiedz

Mi marzy się taka bielizna w masowym użyciu w komunikacji, także miejskiej, a już na pewno w samolotach… w taksówkach tez by się przydała.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*