Polski bank i Rafał Sonik zainwestowali w krakowski start-up, z którego korzysta 150 tys. osób

mBank do swojego portfolio dorzucił kolejny start-up, tym razem w branży HR. Wspólnie Rafałem Sonikiem i Innovation Nest zainwestował w niego 12 mln zł. Z usług krakowskiego start-upu korzysta obecnie 150 tys. osób na całym świecie.

Rafał Niesłuchowski i Szymon Janicki, twórcy HCM Deck

HCM Deck to platforma do zarządzania procesami rozwojowymi. Start-up otrzymał teraz finansowanie z trzech źródeł: mBanku w postaci mAcceleratora, funduszu Innovation Nest i od Rafała Sonika. Łączną kwotę, która pozyskała młoda firma wyniosła 12 mln zł.

Z usług polskiego start-upu korzysta dziś już 150 tys. pracowników na całym świecie m.in. w Decathlonie, Grupie Cyfrowy Polsat czy Nationale- Nederlanden. Dzięki zdobytym środkom pomysłodawcy planują wejście na nowe rynki.

— Mamy ambicje, aby zostać globalnym liderem w naszej kategorii. Otrzymane wsparcie planujemy przeznaczyć na ekspansję zagraniczną oraz rozwój platformy w strategicznych obszarach — powiedział dla Pulsu Biznesu Rafał Niesłuchowski, współtwórca HCM Deck.

Dla HCM Deck jest to już druga runda finansowania. Dwa lata temu finansowo wsparli ją Rafał Sonik i Innovation Nest. Wspólnie na konto spółki wpłacili 3 mln zł. Tym razem do tego grona dołączył mBank. HCM Deck stał się tym samym szóstą firmą, która wchodzi w skład jego portfolio w ramach mAcceleratora. Więcej o tym przeczytasz na pb.pl

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*