Polski hyperloop zebrał 700 tys. zł. „Zmodyfikowaliśmy pomysł Elona Muska”

Szykuje się nowy rekord w historii polskich zbiórek na platformach crowdfundingowych? Polski projekt hyperloopa w dwie doby zebrał ponad 700 tys. zł przy wycenie sięgającej ponad 7 mln euro. Pomysłodawcy zmodyfikowali ideę, którą zaraził ich Elon Musk. Chcą w ciągu kilku lat uruchomić na torach Europy pociągi magnetyczne, które będą się poruszać się z prędkością 300 km/h.

Polski hyperloop

Pomysłodawcy nie ukrywają, że inspiracją był projekt, ktróry jako pierwszy przedstawił Elon Musk. – Zmodyfikowaliśmy pierwotną koncepcję Elona Muska, który przedstawiał hyperloop jako zupełnie nowy środek transportu – hybrydę lotnictwa i kolei. Nasza technologia służy unowocześnianiu branży kolejowej i etapowaniu wprowadzania naszego systemu kolei próżniowej w ramach ekosystemu kolei konwencjonalnych – mówił niedawno portalowi MamBiznes.pl Przemysław Pączek z Hyper Poland.

Polska firma Hyper Poland ma pomysł dostosowania już istniejących torów kolejowych na potrzeby polskiego hyperloopa. Pomysłodawcy dążą do opracowania przełomowego ulepszenia dla branży kolejowej – w pełni autonomicznych, elektrycznych pojazdów dla towarów i pasażerów, które mogą podróżować z bardzo wysokimi prędkościami ponad 1000 km / h (620 mph) na specjalnie zaprojektowanej infrastrukturze dzięki zastosowaniu lewitacji magnetycznej i niskiego ciśnienia środowisko.

 

Na finansowanie swojej idei wybrali crowdfunding udziałowy. Celem jest zebranie 200 tys. euro, które pozwolą w ciągu kilku miesięcy przeprowadzić pierwsze próby swojej technologii. Zaledwie dwa dni po starcie projektu na platformie crowdfundingu udziałowego Seedrs.com na koncie zbiórki widnieje kwota 165 tys. euro. Kwota blisko 700 tys. zł oznacza zrealizowanie pierwotnego celu zbiórki na poziomie 83 proc. , a do końca kampanii zostało jeszcze. Do tej pory w projekt zdecydowali się zaryzykować inwestorzy z Polski, Niemiec, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Autorzy projektu wierzą, że już za kilka lat w Polsce i Europie będzie można podróżować pociągami magnetycznymi z prędkością 300 km/h.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl