Polski rząd dociśnie Ubera

Rząd zaostrzy przepisy dotyczące kierowców jeżdżących dla firm pośredniczących w przewozach – informuje wtorkowa Rzeczpospolita. Jak podaje gazeta, Uber i Taxify zadeklarowali, że dostosują się do planowanych zmian.

(fot. Lucy Nicholson / Reuters)

W ciągu najbliższych tygodni pod obrady rządu trafi projekt ustawy o transporcie, która zobliguje kierowców jeżdżących dla aplikacji przewozowych do posiadania takich licencji, jakie mają taksówkarze. Nowe przepisy podważą model biznesowy stosowany dotąd m.in. przez Ubera. Dla tej internetowej platformy, która pośredniczy między zwykłymi kierowcami a pasażerami, nasz rynek jest jednak zbyt ważny, by z tego powodu z niego zrezygnować. Warszawa dla amerykańskiego giganta to miasto równie ważne jak Londyn czy Paryż pod względem liczby kierowców i pasażerów.

„Nie wycofamy się z Polski” – zapewniła w rozmowie z „Rz” Magdalena Szulc, rzecznik Ubera w Polsce. Przekonuje też, że obowiązek posiadania licencji nie doprowadzi do odpływu kierowców z aplikacji. Jak tłumaczyła, podobne wątpliwości pojawiały się w 2016 r., gdy Uber wprowadził wymóg prowadzenia przez jego kierowców działalności gospodarczej. Finalnie zmiana reguł nie odbiła się na biznesie w Polsce. (PAP)
emi/ mmu/

Źródło: PAP

Komentarze

Avatar

MMM

17 kwietnia 2018 Odpowiedz

I dobrze, równe zasady to podstawa. Mam nadzieję, że buspasy będę dla Ubera

Avatar

MM

18 kwietnia 2018 Odpowiedz

Czy jak wiem czy się ugnie, od jakiegoś czasu zamieniają się w taksówki, więc t eraz to tylko wisienka na torcie

Avatar

Cezary

19 kwietnia 2018 Odpowiedz

cieszę się, że mimo to firma nie zamierza zwinąć się z Polski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*