Polski start-up malujący obrazy pozyskał 2 miliony euro na rozwój

Polski start-up Displate stworzył unikatowe obrazy, które wiszą na ścianach klientów z całego świata. Dzięki dobrym wynikom założycielom firmy udało się pozyskać 2 miliony euro na rozwój swojej działalności.

Firma została założona przez Karola Banaszkiewicza, Jacka Świgosta oraz Edwarda Ruszczyca.  Malują obrazy na cienkiej, metalowej powierzchni, a następnie je sprzedają. Przedstawiają  wizerunki zarówno krajobrazu, jak i znanych superbohaterów pochodzących np.  z komiksów Marvela. Zaletą tego produktu jest brak konieczności wykonywania żadnych dziur  w ścianie, w celu jego przymocowania. Wystarczy wykorzystać specjalny magnes.

Sprzedaż sięgnęła już prawie 10 milinów USD . Dzięki tak dobrym wynikom finansowym start-upu, praski fundusz Credo Ventures, zdecydował się dofinansować Displate kwotą 2 milionów euro. Uzyskane środki zamierzają przeznaczyć na rozwój marki.

– Wszystko zaczęło się od spotkania trójki przyjaciół oraz chęci stworzenia czegoś dużego – zauważa Karol Banaszkiewicz w wypowiedzi dla Techcrunch. – Edward był odpowiedzialny za projekt produktu, ja przygotowałem strategię oraz platformę sprzedaży, zaś Jacek zajął się całą organizacją firmy – dodaje.

Displate ponadto inwestuje w ochronę środowiska. Od każdego sprzedanego obrazu, zasadzane jest jedno drzewo.  Dzięki takiej akcji, udało im się już posadzić ponad 1,5 miliona drzew.

Poznaj więcej historii sukcesów polskich start-upów na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Andrzej

14 listopada 2017 Odpowiedz

to są te innowacje?? k…. przecież z tego …. już mi się pisać nie chce. Bieżcie przykład z Niemców, no i USA.

Avatar

toranaga

17 listopada 2017 Odpowiedz

Zgadza sie. To jest zadna innowacja – to jest utworzenie kanalu sprzedazy.

Innowacja jest cos czego nikt nie wymyslil i co wydatnie poprawi jakosc zycia wielu osób. Moze byc produkt lub technologia.

Wymysl tania, przenosna toalete a pomozesz miliardowi osób bez dostepu do toalety.
Wymysl test na wykrywanie choroby Alzheimera
Wymysl nowy antybiotyk

a nie k… drukowanie oprazków na blaszce.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*