Polsko-austriacki start-up pozyskał ponad 6 mln zł na dalszy rozwój

CTHINGS.CO polsko-austriacki start-up specjalizujący się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań z obszaru 5G, sieci sensorowych IoT i aplikacji chmurowych typu Digital Twin pozyskał sześć i pół miliona złotych na sfinansowanie dalszego rozwoju.

Foto: FORUM/ Marek Skorupski

Zgodnie z podpisaną umową, lead inwestor, Level2 Ventures zainwestował cztery i pół miliona złotych, a Satus Starter VC w ramach follow-on dwa miliony. Pozyskany kapitał CTHINGS.CO wykorzysta na ekspansję na rynkach zagranicznych, m.in. rozwój projektów w Skandynawii i Europie Zachodniej, development produktów, realizację strategii marketingowo-sprzedażowej oraz powiększenie zespołu.

CTHINGS.CO specjalizuje się w budowaniu rozwiązań 5G, IoT, edge computing m.in. dla Przemysłu 4.0 i struktur geograficznie rozproszonych. Współpracuje z globalnymi operatorami komórkowymi oraz dostawcami infrastruktury chmurowej. W portfolio spółki znajdują się m.in.: 5G IoT Gateway – urządzenie do zbierania i jednoczesnego przetwarzania lokalnego dużych porcji danych, CLASP – inteligentna tkanka mesh – sensorów do monitorowania bezpieczeństwa i położenia ruchomych obiektów oraz system 5G Suite of Solutions, umożliwiający zbieranie danych z rozproszonych sieci sensorowych IoT w czasie rzeczywistym oraz efektywne zarządzanie nimi. System pozwala również na analizowanie, wizualizację i raportowanie zebranych danych.

– Przewagą CTHINGS.CO jest zdolność do budowania unikalnych, inteligentnych platform, wykorzystujących możliwości nowej sieci 5G. Zdecydowaliśmy się zainwestować w doświadczony i zaangażowany zespół, o silnych kompetencjach zarówno inżynierskich, jak i biznesowych. Rozwiązania firmy pracują już w kilku krajach skandynawskich oraz w Polsce. Obecnie spółka stoi przed wyzwaniem rozwoju na pozostałych rynkach Unii Europejskiej. Wierzymy, że poprzez wsparcie strategiczne i biznesowe, które oferujemy w Level2 Ventures, doświadczenie Partnerów Zarządzających w budowaniu międzynarodowych organizacji oraz efektywną współpracę z Satus Starter VC znacząco ten rozwój przyspieszymy – mówi Adam Rudowski, General Partner Level2 Ventures.

W etapie poprzedzającym zamkniętą 21 grudnia rundę finansowania spółka zrealizowała z sukcesem pilotażowe wdrożenia swoich rozwiązań dla Nordic Infrastructure Design i Spin Robotics oraz pozyskała szereg klientów na wdrożenia komercyjne, min. firmy: Valmont oraz Va Syd.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*