Pomysł Polki pomaga młodym rodzicom przespać noc. „Potrzeba nocnej niani na rynku była bardzo duża”

Joanna Biolik na swój pomysł na biznes wpadła w maju ubiegłego roku, tuż po narodzinach swojego pierwszego dziecka Edka. Zauważyła, że żadna niania nie oferuje swoich usług w nocy, dlatego postanowiła działać  i pomóc rodzicom noworodków w przespaniu nocy. Tak zrodziła się NocnaNiania.pl. – Cieszymy się, że możemy dać polskim rodzicom możliwość tak potrzebnego odpoczynku fizycznego i psychicznego – mówi Joanna Biolik, założycielka NocnaNiania.pl.

Na zdjęciu Joanna Biolik

Wraz z narodzinami pierwszego dziecka, Joanna Biolik miała pierwsze nieprzespane noce. Nie mogła również posiłkować się rodziną, gdyż pochodziła zupełnie z innego miasta. Dlatego zaczęła szukać innej formy wsparcia. – Dowiedziałam się wtedy, że w Stanach Zjednoczonych i w zachodniej Europie działa instytucja nocnej niani – ten pomysł tak mi się spodobał, że od razu postanowiłam wprowadzić go do Polski – mówi Joanna Biolik.

Choć był to jej pierwszy biznes, to udało jej się już na samym początku odnieść sukces. – W początkach działalności pomagał mi mąż, który wcześniej zdobywał doświadczenia w prowadzeniu własnego biznesu, podczas gdy ja pracowałam w korporacji. Teraz role się odwróciły: ja buduję start-up, a on pracuje na etacie – zaznacza założycielka NocnejNiani.pl

Na ratunek rodzicom

Usługa jest skierowana do rodziców najmniejszych dzieci, którzy potrzebują chwili spokoju w nocy. Portal łączy ich z dyplomowanymi położnymi, które przychodzą wieczorem do ich domu i zajmują się dzieckiem przez całą noc. Położne mogą się również zaopiekować dzieckiem w ciągu dnia. – Cieszymy się, że możemy dać polskim rodzicom możliwość tak potrzebnego odpoczynku fizycznego i psychicznego – mówi Joanna Biolik.- Naszą misją jest pomoc wszystkim potrzebującym odpoczynku matkom i ojcom w Polsce – mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli możliwość ją spełnić – dodaje.

Dość szybko okazało się, że liczba rodziców, którzy potrzebują pomocy nie brakuje. – Widać, że potrzeba takiej usługi na naszym rynku była bardzo duża – mówi założycielka. Problemem jednak okazała się liczba dostępnych położnych.

Sukces w biznesie

– Dla mnie samej najbardziej przełomowym momentem było samo postanowienie o założeniu własnej firmy. Była to dla mnie duża zmiana, po wielu latach pracy na etacie – mówi Joanna Biolik. Realizacja pomysłu na biznes nie okazał się jednak bardzo kosztowna. Jak sama założycielka zaznacza wystarczyło tylko zainwestować w stronę internetową i kampanię marketingową. – W znalezieniu położnych do współpracy pomogła mi na początku moja położna środowiskowa, która również często słyszała od rodziców zapytania o opiekę nocną nad ich dziećmi – podkreśla przedsiębiorczyni.  Dziś usługa NocnaNiania.pl jest dostępna we wszystkich większych miastach Polski. Jednak usługa wkrótce ma zostać rozszerzona o mniejsze miasta.

Zaczynałam jako pierwsza w Polsce. Sukces NocnaNiania.pl skłonił kilka innych firm do wprowadzenia do swojej oferty podobnych usług. Cieszę się, że tak się stało, ponieważ pomaga mi to budować świadomość istnienia usługi nocnej niani – wciąż wiele osób nie ma świadomości, że może skorzystać z takiej pomocy – mówi Joanna Biolik.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*