Masz pomysł na grę? Wygraj 100 tys. zł

Masz pomysł na grę, ale potrzebujesz finansowego i merytorycznego wsparcia? Dziś mija czas na zgłoszenie w konkursie organizowanym przez ARP Games. Na autorów najciekawszych projektów czeka 100 tys. zł dofinansowania oraz bogaty pakiet wsparcia pozafinansowego.

Konkurs ARP Games skierowany jest do twórców gier, którzy potrzebują wsparcia w realizacji swoich przedsięwzięć. W inicjatywie Agencji Rozwoju Przemysłu mogą mogą udział zespoły kreatywne składające się z co najmniej 2 osób. Zgłaszane projekty mogą być na dowolnym etapie realizacji, tworzone na dowolną platformę. Na zwycięzców czekają: dofinansowanie projektów (do 100 tys. złotych), dostęp do niezbędnego sprzętu i oprogramowania, szkolenia branżowe, porady prawne, spotkania z inwestorami, pomoc w promocji projektów oraz inne działania zależne od indywidualnych potrzeb zespołów. Laureaci wyłonieni zostaną przez niezależne jury składające się z mentorów – weteranów branży gier wideo z całego świata.

Pierwszy etap potrwa jeden kwartał i zaproszonych zostanie do niego 10 wybranych teamów. Uzyskają one wsparcie finansowe w kwocie do 20 tys. złotych, dostęp do sprzętu, oprogramowania, przestrzeni biurowych oraz zależnych od ich potrzeb szkoleń. Zespoły zostaną też otoczone opieką mentora wybranego w zależności od profilu projektu. W trakcie trwania I etapu zadaniem uczestników będzie stworzenie modelu biznesowego oraz grywalnego dema.

Do finałowej rozgrywki w drugim etapie przejdą zespoły, które w trakcie trwania I etapu poczynią największe postępy w tworzeniu swojego projektu i zrealizują postawione sobie cele. W trakcie trwania II etapu zespoły założą spółki, w których ARP Games będzie mniejszościowym udziałowcem kapitałowym. Otrzymają też dofinansowanie (50 tys. złotych), pomoc w promocji, marketingu i pozyskiwaniu inwestorów.

Nabór wniosków trwa do dziś (31 lipca). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*