Automat, w którym za bilety zapłacisz butelkami PET

Automaty vendingowe to biznes znany głównie ze sprzedaży napojów i przekąsek. Niedawno informowaliśmy, że maszyny wykorzystywane są także do dystrybucji książek czy jeansów. Na innowacyjny sposób wykorzystania samoobsługowych urządzeń wpadła firma chińska firma Incom.

Wraz z rosnącym postępem i rozwojem gospodarczym narasta problem recyklingu. Wykorzystać ten fakt postanowili założyciele firmy Incom, którzy stworzyli automat w którym za bilety komunikacji miejskiej płaci się butelkami PET. Zamiast monet klient wrzuca wymaganą liczbę butelek i w ten sposób staje się szczęśliwym posiadaczem biletu. Maszyna wyposażona jest w czujniki w celu ustalenia składu i masy butelek. Dzięki temu przelicznik butelek na bilety jest precyzyjny. Użytkownik ma możliwość wybrania biletu lub punktów, które są do wykorzystania w późniejszym czasie. 

W tej chwili 34 maszyn rozstawionych jest na ulicach Pekinu. Ma to zachęcić mieszkańców znanej z ekologicznych problemów metropolii do zmiany nawyków. Czas pokaże kiedy na ulicach Warszawy, Wrocławia czy Katowic staną podobne urządzenia. Zamiast sprowadzać je z Chin warto pomyśleć o produkcji własnych automatów. To może być dobry pomysł na biznes. 

– 10 pomysłów jak zarobić na dzieciach

– Kontrowersyjny pomysł na biznes w seksbranży

– Sms na rolce papieru, czyli niecodzienny pomysł na bizne

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Avatar

Ekonom_

11 marca 2015 Odpowiedz

No za Odrą przecież takie funkcjonują już od kilku lat w niektórych supermarketach. Co tu jest nowatorskiego?

Avatar

suomi

11 marca 2015 Odpowiedz

Dokładnie… Mieszkam w Finlandii i jest to samo. Oddajesz butelki dostajesz paragon który później pokazujesz przy kasie i kasjerka odlicza Ci kauję za wszystkie butelki od rachunku. Fajna sprawa i zero butelek/puszek na ulicach

Avatar

jras

12 marca 2015 Odpowiedz

W USA od wielu lat to funkcjonuje nawet „bogaci” utylizują opakowania w ten sposób.

Avatar

zmb

12 marca 2015 Odpowiedz

W Polsce to chyba niezbyt opłacalny dla państwa biznes, bo jak zapłacić VAT od kilku butelek?

Avatar

Jack

12 marca 2015 Odpowiedz

W Polsce jest Firma , która sprzedaje takie maszyny z programem biznesowym i wsparciem technicznym , ale jak wiem brak zainteresowania .Nie zgodzę się z wypowiedzią że to nie opłacalny interes,pieniądze leżą na ulicach naszych miast, skoro w innych krajach te systemy się sprawdziły to znaczy że jest to opłacalny interes.Wszystko co nowe wzbudza zainteresowanie i wątpliwości.

Avatar

Ania

25 marca 2015 Odpowiedz

39598683 a Urban popiera ogórka? http://www.almoc.pl/img.php?id=3368

Avatar

kredyt.pl

31 marca 2015 Odpowiedz

Za granica już od kilku lat funkcjonują takie maszyny.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*