Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kurczaki do wynajęcia pomysłem na biznes

Pomysłodawców innowacyjnych biznesów nie brakuje. Biznesmeni prześcigają się w koncepcjach i często, wbrew powszechnej logice,  tworzą oferty oderwane od rzeczywistości.  Do tego grona zaliczyć można właścicieli firmy oferującej kurczaki do wynajęcia. 

Dwójka mieszkańców Stanów Zjednoczonych, utwierdzona w ekologicznej konsumpcji, wpadła na pomysł dosyć  odmiennego wykorzystywania zwierząt, konkretnie kurczaków.  Zamiast skazywać zwierzę na nieuchronną śmierć i późniejszą sprzedaż w sklepie, zaproponowali ciekawą opcję – wypożyczenie kurczaków wraz z przenośną klatką, odpowiednim jedzeniem i akcesoriami.

foto: rentthechicken.com

Wątpliwości budzi jednak zasadnicza kwestia – co dalej z takim kurczakiem ? Otóż przewodnim pomysłem twórców jest zdrowe odżywianie, nastawione na konsumpcję jajek od kur z naturalnego chowu. W związku z tym dwójka Amerykanów, wychodząc naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku, oferuje wynajem kurczaków i korzystanie z wszelkich związanych z tym dobrodziejstw.  Jeżeli chodzi o wartość zdrowotną, to w odróżnieniu od zwykłych jajek, mają w sobie 1/3 mniej cholesterolu, 1/4 mniej kwasów tłuszczowych oraz zawierają 2 razy więcej kwasów tłuszczowych omega 3  (posiadają właściwości wpływające korzystnie na pracę serca oraz pomagają utrzymać odpowiedni poziom trójglicerydów).

Ile to kosztuje?

Kwestia wynajmu tyczy się pełnego sezonu, tj. od maja do listopada (kury produkują wówczas najwięcej jaj). Standardowy koszt wynajęcia to 350$ – cena obejmuje 2  znoszące jajka kurczaki, przenośną klatkę, naczynie do jedzenia i  do picia. Ponadto w pakiecie klienci otrzymają jedzenie dla kurczaków na czas trwania wypożyczenia, krótki instruktaż oraz przewodnik, jak dbać o wynajęcie kurcząt.

Jan Kowal

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
pikul 12 lut 2016 (14:05)

kurczaki tez znoszą jaka ale po schodach :D