Pomysł na wiązanie butów, który zebrał 580 tys. dolarów w sieci

Ponad pół miliona dolarów udało się zebrać pomysłodawcom systemu do sznurowania butów. Dzięki stworzonemu rozwiązaniu sznurówki można wyrzucić do kosza – śmieją się twórcy HICKIES.


System do sznurowania HICKIES pozwala połączyć każdą parę oczek w butach niezależnie. Elastyczna linka powoduje, że but pracuje lepiej a niechlubny widok wiszących sznurówek staje się już tylko niechlubną przeszłością – mówią pomysłodawcy.  Fakt, że poszczególne oczka łączone są oddzielnie pozwala dostosować się HICKIES do różnych napięć w różnych częściach buta. Zamiast jednej koronki działające na całej długości buta pasek zastosowany w tym systemie  rozszerza się i kurczy niezależnie reaguje na każdy ruch stopy. Oprócz walorów funkcjonalnych twórcy rozwiązania podkreślają także zalety estetyczne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że paski pasują do każdych butów, nie tylko sportowych. Elastyczne linki mogą być przydatne, dla biegaczy amatorów, zawodowych atletów, podróżników, dorosłych i dzieci – czytamy na stronie produktu.

Prace nad systemem do sznurowania trwały 4 lata i jak twierdzą pomysłodawcy obecne rozwiązanie mocno różni się od pierwszych wersji. Etap tworzenia prototypu został zakończony, a po środki na masową produkcję twórcy HICKIES udali się na Kickstarter. W ciągu z 30 dni kampanii projekt HICKIES kwotą 580 605 dolarów wsparło przeszło 13 tys. internautów. – Zdecydowaliśmy się na Kickstarter, by nasz szalony pomysł z pomocą „bakersów” całkowicie odmienił branżę – napisali na stronie kampanii pomysłodawcy i przekonali użytkowników największego serwisu crowdfundingowego świata.

Opakowanie zawierające 14 elastycznych pasków do sznurowania butów kosztuje 15 dolarów.

 

 

– Polacy zebrali 3,5 mln zł na Kickstarterze. Jak się to robi?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*