Sms na rolce papieru, czyli niecodzienny pomysł na biznes

Popularne sms-y mają to do siebie, że są na szybko tworzone i równie szybko zapominane. Pewna firma postanowiła to zmienić i stworzyć narzędzie, dzięki któremu możliwe jest archiwizowanie wiadomości w formie komunikacyjnego opowiadania. 


Cała historia na jednej rolce

Txto.io, francuski start-up, wpadł na dosyć nietypowy pomysł, który wykorzystuje korespondencję smsową do stworzenia historii, bazującej na wiadomościach napisanych przez dane osoby. Dzięki temu możliwy będzie wgląd do wszelkich wiadomości w jednym programie online, bez konieczności zbędnego przetrzymywania ich na telefonie. 

Korzystanie z programu, wykorzystującego w ramach bezpieczeństwa szyfrowanie SSL oraz protokół przesyłania dokumentów http, jest niezwykle łatwe i wymaga tylko systemu Android, zainstalowanej aplikacji, a następnie jej zsynchronizowanie z smsami. 

Coraz więcej smsów w bazie danych

Dodatkowym autem aplikacji jest możliwość otrzymania wydrukowanej formy opowieści w postaci drewnianych rolek owiniętych tekstem, która to jednak (w porównaniu do samego korzystania z bazy danych, która jest bezpłatna) kosztuje 20 euro i zawiera w sobie 3 tomy. Na obecną chwilę ponad 57 mln wiadomości zostało zdeponowanych w programie, a ich liczba wciąż rośnie. 

Zobacz jak to działa

Jan Kowal

Bankier.pl

Komentarze

Aleksander P.

22 kwietnia 2014 Odpowiedz

Muszę przyznać, że to wyjątkowy pomysł na biznes. Sam obracam się w branży startupowej. Mam dwa dobre pomysły, które wkrótce zweryfikuje rynek. Zarejestrowałem już domeny w cal.pl, hosting też już mam, więc pomału rozkręcam się w sieci.

bartek

23 kwietnia 2014 Odpowiedz

Ciekawy, innowacyjny pomysł. Jeśli ktoś szuka innych polecam „23 nisze rynkowe i biznesowe inspiracje Novense” – 23 pomysły do przemyślenia:)

kanta

5 czerwca 2014 Odpowiedz

Z perspektywy czasu najbardziej opłaciła mi się optymalizacja. Mam spółkę w UK, w Polsce przedstawicielstwo, optymalizacja Pawła Kurnika. To pozwoliło mi w ciągu roku oszczędzić koło 15 tysięcy. W Polsce raczej nigdy nie będzie takich warunków dla biznesu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*