Ranking kont firmowych

Stworzyli aplikację dla imprezowiczów. Autoryzacji dokonuje…alkomat

Alkohol i nowe technologie to wydawać, by się mogło materie trudne do połączenia. Ta sztuka udała się pomysłodawcom aplikacji DrnkPay.

Aplikacja DrnkPay dla osób wydających za dużo na imprezach, foto: DrnkPay.com

Stworzyli aplikację dla osób, które podczas imprezowego wypadu nie zawsze kontrolują poziom wydatków. Ich pomysł to aplikacja do płatności, która do zapłaty za drinki lub inne napoje wysokoprocentowe wymaga autoryzacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że autoryzacji dokonuje się przy pomocy przenośnego alkomatu.

Aby skorzystać z aplikacji imprezowicz musi najpierw ją podpiąć pod swoją kartę płatniczą. Następnym krokiem jest określenie rodzajów oraz liczby trunków, które planuje wypić na zbliżającej się imprezie. Jeśli więc przed zabawą zdefiniowane będą 4 piwa to w przypadku przekroczenia tej liczby oraz pozytywnego wyniku w alkomacie aplikacja zablokuje płatność . Blokada nastąpi również, gdy w czasie imprezy użytkownikowi przyjdzie ochota na zakupy internetowe lub inne sklepowe szaleństwa. W takiej sytuacji aplikacja pozwala imprezowiczowi zapłacić jedynie za taksówkę z Ubera.

Projekt aplikacji dla osób tracących kontrolę nad wydatkami jest w fazie początkowej. Pomysłodawcy chcą nim zainteresować banki oraz podmioty zarządzające systemami płatności.

Przeczytaj o innych niezwykłych pomysłach na biznes

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.