Ranking kont firmowych

Stworzyli stetoskop na nowo. Rodzice mogą używać go samodzielnie w domu

U dziecka chorującego na astmę absolutnie kluczowe jest monitorowanie choroby. W tym celu poznańska firma StethoMe stworzyła innowacyjny stetoskop, z którego może wygodnie skorzystać każdy rodzic. Natychmiast i bez wychodzenia z domu.

System StethoMe opiera się na medycznych algorytmach AI i obejmuje bezprzewodowy stetoskop oraz aplikację mobilną. Urządzenie wykrywa niepokojące i nieprawidłowe dźwięki w układzie oddechowym. Dzięki temu rodzic może „przewidzieć” nadchodzące zaostrzenie choroby i zareagować, podając leki lub wysyłając wyniki, wraz z nagraniem oddechu dziecka, do lekarza. Ten ostatni nie musi korzystać z systemu, ponieważ link do wyników można wysłać przez SMS. Stetoskop sprawdza się zarówno w przypadku astmy, jak i innych chorób układu oddechowego – np. zapalenia płuc lub oskrzeli. Wykrywa wszelkie niepokojące dźwięki, zanim wyłapie je ludzkie ucho.

Opieka domowa

Twórcy stetoskopu jasno mówią o swoich motywacjach – Naszą misją jest zapewnienie lepszego i bezpieczniejszego życia pacjentom borykającym się z chorobami układu oddechowego, a zwłaszcza astmą. Chcemy pomagać małym pacjentom, ich rodzicom i lekarzom. Marzymy o tym, by w domu każdego chorującego dziecka pojawiło się nowoczesne narzędzie, które umożliwia skuteczny i kompleksowy monitoring choroby na co dzień. Głęboko wierzymy, że najlepsza opieka medyczna może zaczynać się już w domu pacjenta – czytamy na stronie internetowej StethoMe.

Inteligentny stetoskop to idealny przykład udanego połączenia zaawansowanej technologii z prostotą obsługi. Osłuchiwanie jest czynnością na tyle prostą, że nie powinno sprawiać rodzicom problemu. Jednocześnie umożliwia pozyskanie cennych danych, które po skomplikowanej obróbce przybierają formę prostych do odkodowania informacji. – Chcemy być pionierem i liderem w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań medycznych. Wiarygodnych, bezpiecznych i intuicyjnych w obsłudze. Założyliśmy StethoMe®, by dać ludziom na całym świecie łatwy dostęp do najwyższej jakości diagnostyki, wspieranej nowoczesnymi technologiami AI – wyjaśniają swoją filozofię udostępniania zaawansowanych technologii twórcy firmy.

Źródła finansowania

System jest doskonalony przy wykorzystaniu środków europejskich. Obecnie spółka StethoMe realizuje dwa projekty, korzystając z dofinansowania, które w sumie przekracza 10 mln zł. Cele projektów to: „(…) implementacja unikalnej w skali świata technologii z obszaru algorytmiki w produkcie z branży mHealth przeznaczonym do wdrożenia w Polsce i USA poprzez licencjonowanie”. oraz „(…) udoskonalenie systemu StethoMe poprzez wdrożenie personalizowanego indeksu oddechowego (PRI) do monitorowania funkcjonowania układu oddechowego oraz podsystemu wspomagającego decyzję i selekcję pacjentów”.

Twórcy StethoMe postawili na model subskrypcyjny. Przy czym wypożyczenie samego urządzenia jest bezpłatne. Użytkownicy płacą za możliwość korzystania z aplikacji i dostęp do wyników. Płatność pobierana jest z karty co 3 lub 12 miesięcy. W zamian subskrybenci korzystają z systemu bez ograniczeń, na dowolnej liczbie profili.

MG

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Zalamani Lekarze 15 mar 2023 (16:49)

To prawdziwy dramat, bo nie da sie go nosic na szyi.