Wynająć można dziś wszystko. Oto 9 pomysłów na taki biznes

Pogotowie kacowe, a może mąż? Rynek dostarcza konsumentom usługi niemal w każdym zakresie. Niektóre z nich mogą być naprawdę zaskakujące. Ograniczeniem pomysłodawców jest ich własna wyobraźnia oraz ewentualny popyt na rynku.

Dzisiaj wynająć można praktycznie wszystko

Przywykliśmy, że obecny rynek dostarcza konsumentom coraz to nowsze rozwiązania w zakresie oferowanych towarów i usług. Wynajem mieszkań, samochodów, książek czy muzyki nie robi na nikim wrażenia. Z biegiem lat pojawiły się biznesy, które rzuciły nowe spojrzenie na temat wynajmu. Wynajem jest bardzo popularny ponieważ z jednej strony jest alternatywą dla często kosztownego nabycia towaru, z drugiej zaś, zaspokaja najdziwniejsze zachcianki klientów.

1.Pogotowie na kaca

Zagraniczna firma Hangover Helpers oferuje klientom dostarczanie napojów energetycznych, przyrządza śniadanie w kuchni skacowanego klienta, a także sprząta dom bądź mieszkanie po zorganizowanej imprezie. Również na rynku polskim pojawiły się podobne propozycje dla zamożnych imprezowiczów – kroplówka na kaca 24h z dojazdem do domu i biura. Usługi tego typu klient może zamówić o każdej porze dnia i nocy, natomiast koszt odtruwania organizmu waha się pomiędzy 150 a 400 zł.

2.Rower na telefon

Jeśli mamy ochotę na przejażdżkę rowerową, możemy skorzystać z usług wypożyczalni, które w ramach udostępniania sprzętu dowożą go na wskazane przez klienta miejsce. Koszt takiej usługi waha się w zależności od rodzaju wyjmowanego roweru od 40 do 60 zł za dzień. Dodatkowo należy pamiętać o konieczności wniesienia kaucji, która może wynieś ok. 200 zł.

3.Przeprosiny z dostawą

Na przeprosiny możemy zamówić dostarczenie kwiatów oraz czekoladek. Japońska firma poszła o krok dalej. Postanowiła wyspecjalizować swoich pracowników w szczerym przepraszaniu, które może odbywać się za pośrednictwem telefonu czy maili. Droższe są osobiste przeprosiny, nawet ze łzami w oczach, których koszt wynosi ok. 250 dolarów.

4.Bukiet kwiatów dla chcących się pochwalić

W Rosji rosnącą popularnością cieszy się wynajem bukietów kwiatów dla osób, które chcą zrobić wrażenie na znajomych, wrzucić fotkę na swój profil na Instagramie czy Facebooku. Firma oferuje wynajem 101 róż na 10 minut. Cena usługi wynosząca ok. 800 rubli (tj. 55 zł) obejmuje również dostawę zamówionego bukietu.

5.Wynajem biurka do pracy

Osoby, które okazjonalnie potrzebują niezależnego pomieszczenia do pracy bądź spotkań z klientami, mogą skorzystać z urządzonego pokoju z dostępem do internetu, drukarki, faksu oraz zaplecza kuchenno – sanitarnego. Takie ogłoszenia są coraz bardziej popularne. Na rynku znajdziemy oferty firmy, które posiadają niewykorzystaną przestrzeń, na której chcą dodatkowo zarobić bądź firmy, które specjalizują się w tego typu wynajmie.

Równie popularny jest wynajem biurka do pracy, czyli coworking. Jest to praca we współdzielonym biurze, w którym właściciel podnajmuje biurka jako pojedyncze miejsca pracy. Koszty zależne są od lokalizacji oraz miasta. Cena wynajmu pokoju może wahać się od 35 do 100 zł za godzinę. Natomiast stały dostęp do miejsca w przestrzeni coworkingowej wynosi ok. 500 zł miesięcznie.

6.Wynajmij kogo zechcesz

Ludzie na wynajem to już nie tylko pomoc domowa czy partner na studniówkę. Obecnie można wynająć osoby do świadczenia usług praktycznie w każdym zakresie. Między innymi można skorzystać z usług firm wyręczających panów w prostych naprawach czy konserwacjach. „Mąż do wynajęcia” nie przytuli przed snem, ale na pewno umyje okna i powiesi firanki czy żyrandol, odbierze dzieci ze szkoły oraz naprawi kran. Godzina pracy to koszt rzędu ok. 50 zł. Jeśli nie masz z kim wyjąc na kawę, możesz skorzystać z usług profesjonalnego przyjaciela. Natomiast podczas ślubu wesprze cie wynajęta druhna. Również można skorzystać z usług babci na wynajem czy nawet całej rodziny.

7. Zwierzę potrzebne od zaraz

Dla osób, które nie lubią kosić trawnika lub chcą pozbyć się uciążliwych chwastów, amerykańska firma Rant-A-Ruminant proponuje wynajem kóz. Po zbadaniu terenu pod kątem toksycznych roślin, jego wielkości oraz miejsca na zaparkowanie przyczepy, ustalana jest liczba wynajmowanych zwierząt. Koszt usługi zależny jest od liczby godzin potrzebnych na oczyszczenie wskazanej powierzchni i wynosi ok. 10-20 dolarów za godzinę.

Innym pomysłem jest wynajem kur, proponowany przez australijską firmę Rentachook. W pakiecie klient otrzymuje niezbędne wyposażenie, tj. kurnik, podajnik wody, słomę i miskę na karmę. Wszytko po to, aby móc się cieszyć świeżo zniesionymi jajami.

8. Odrobina prestiżu

Każdy kto przez moment chce stać się posiadaczem prawdziwego działa sztuki, może skorzystać z oferty galerii, które wynajmują obrazy oraz rzeźby. Miesięczny koszt wypożyczenia obrazu w zależności m.in. od formatu to 49 – 260 zł. Aby cieszyć się dzierżawą rzeźby, klient musi liczyć się ze znacznie wyższą ceną.

9. Gwiazda na jeden dzień

Amerykańskie firmy działające m. In. w Los Angeles, San Francisco oraz na Manhattanie swoim klientom dają możliwość poczucia się przez jeden dzień jak gwiazda filmowa czy gwiazda rocka. Oferują kilka pakietów dopasowanych do różnych potrzeb. Między innymi możliwość wynajęcia paparazzi, limuzyny, dziennikarza czy ochroniarza, którzy nie odstępuje klienta przez cały dzień. Finalnie osoba, która skorzystała z usługi otrzymuje płytę DVD z nagraniem tego dnia, a nawet magazyn z nim samym na okładce.

Przeczytaj także:

Katarzyna Rostkowska

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*