Zaczarowane pióro pomysłem na biznes. Skanuje kolory i przenosi je na papier

Jedną z kultowych bajek naszego dzieciństwa jest „Zaczarowany ołówek”. W USA powstało pióro, które potrafi niewiele mniej niż pamiętny przedmiot z polskiej kreskówki. Scribble Pen to wynalazek który umożliwia idealne skanowanie kolorów, a następnie przenoszenie ich na papier lub tablet.

Stworzone przez Marka Barkera i Roberta Hoffmana pióro wyposażone jest w czujniki kolorów wychwytujący barwę skanowanego przedmiotu. Wynalazek może rozpoznać 15 mln barw i zachować w pamięci 100 tys. kolorów. Aby jakość skanowania była najlepsza Scribble Pen ma wbudowane diody LED oświetlające dany przedmiot. Zaczarowane pióro dostępne jest w dwóch modelach: Scribble Ink Pen z farbą oraz elektroniczny Scribble Stylus Pen.

Scribble Ink Pen używa się do malowania po dowolnym arkuszu papieru lub innego materiału. Użytkownik, któremu podoba się kolor danego przedmiotu przykłada do niego Scribble. Urządzenie za pomocą czujnika rozpoznaje barwę a następnie miesza tusz, aby dopasować do zaskanowanego koloru. Uzyskany w ten sposób kolor można przenieść na papier. Pióro wyposażone jest w wymienny kartridż z farbą.

Drugi model Scribble Stylus Pen przenosi zeskanowane kolory na urządzenia elektroniczne jak tablet czy smartfon. Zasada działania jest podobna, tylko zamiast stalówki z atramentem przyrząd wyposażony jest w elektroniczny rysik, którym można przesyłać kolory na urządzenia mobilne.

Przeczytaj o innych niezwykłych pomysłach tutaj

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*