Pomysł na telefon inny niż wszystkie

Dziesiątki funkcji, ustawień, opcji. Producenci telefonów prześcigają się w rozwiązaniach, które mają przyciągnąć klienta. Pod prąd obowiązującym trendom poszła założona przez Toma Sunderlanda, firma Own Fone.

Przedsiębiorstwo produkuje bardzo proste urządzenia, których wyróżnikiem na rynku jest prostota i brak nowinek technicznych. Charakterystyczną cechą smartfonów marki Own Fone jest zaledwie kilka przycisków z numerami do najważniejszych osób. Ich nazwę i rozmieszczenie klient dobiera podczas zamawiania urządzenia.

Pierwszą grupą klientów są rodzice, którym zależy na maksymalnie ułatwionym kontakcie z dziećmi. Own Fone ma także ofertę przygotowaną dla osób starszych, dla których dzisiejsze urządzenia są zbyt skomplikowane. Kilka miesięcy temu firma wypuściła również serię dla niewidomych z przyciskami z alfabetem Braille’a.

Przedsiębiorstwo sprzedaje obecnie swoją produkty na rynku brytyjskim oraz w Australii, ale kolejne lokalizacje są tylko kwestią czasu. Aby stać się szczęśliwym właścicielem Own Fone wystarczy wejść na stronę, wybrać kolor obudowy oraz liczbę, nazwy i rodzaj przycisków(możliwe są także przyciski ze zdjęciami). Ceny ascetycznych smartfonów wahają się między 40 a 70 dol.  Wierzymy w znaczenie prostoty i dobrego projektu. Chcemy przywrócić równowagę do świata, w którym rozbudowane i kompleksowe smartfony dominują na rynku – mówią pomysłodawcy telefonu.

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*